RC10.FI
Kilpailut => Kilpailukutsut => Aiheen aloitti: KyPak - 28.01.16 - klo: 20.18
-
ERÄLISTAT / HEATS - FinTrack Tour II 2016
30.1.2016 Kuusankoski
Heat 1 TSS-10
#41 Vainionperä Atte MäntsMK *
#23 Pähn Janek EST
#22 Kettunen Antti Fullspeed RC
#39 Oksanen Joenna RiiUA *
#27 Mikkelä Juho KyPak *
#47 Savolainen Topias SaiKart *
Heat 2 TSS-10
#10 Laaksonen Jukka MäntsMK
#26 Luhta Miikka Ospa Ry *
#43 Mäkelä Mikko Fullspeed RC
#12 Saarinen Jere HyUA *
#38 Kuronen Pekka Fullspeed RC
#42 Vainionperä Pasi MäntsMK
Heat 3 TSS-10
#1 Laaksonen Eetu MäntsMK *
#4 Haug Risto EST
#9 Oksanen Joonis RiiUA *
#5 Oksanen Jona RiiUA *
#16 Niskanen Tero Ospa Ry
#11 Loukola Leevi EPUA *
* Alle 18 vuotias NM-kilpailija
Heat 4 TSM-10
#58 Koro Aapo Fullspeed RC
#59 Chernukhin Aleksandr RUS
#60 Keränen Timo LahUA
#61 Kiselev Kirill RUS
#63 Louhi Antti RSRCA
#64 Takkinen Sami LahUA
Heat 5 TSM-10
#15 Eklund Valtteri KyPak
#24 Vähäkuopus Marko Ospa Ry
#26 Elfström Kim Fullspeed RC
#28 Smirnov Vadim RUS
#33 Salminen Teemu EPUA
#55 Pausio Valtteri RSRCA
#47 Kiiski Janne RiiUA
Heat 6 TSM-10
#10 Kankaanmäki Jussi LamUA
#14 Pesonen Eetu LahUA
#4 Teponoja Miko TamUA
#13 Åfelt Markus RSRCA
#8 Trofimov Kirill RUS
#29 Chmigal Georgy RUS
#27 Raikas Tony KyPak
Heat 7 TSM-10
#2 Salmela Karri Fullspeed RC
#5 Lehto Kalle KyPak
#6 Minkkinen Joni LMM
#3 Saarinen Teemu HyUA
#11 Yli Vesa Ospa Ry
#36 Salmén Henry LahUA
#62 Kutvonen Viljami Fullspeed RC
* * *
AIKATAULU / TIME TABLE - FinTrack Tour II
30.1.2016 Kuusankoski
Ovet avataan/The doors will open at 7:00
Free practice P1 P2
Heat1 TSS-10 08:00 08:56
Heat2 TSS-10 08:08 09:04
Heat3 TSS-10 08:16 09:12
Heat4 TSM-10 08:24 09:20
Heat5 TSM-10 08:32 09:28
Heat6 TSM-10 08:40 09:36
Heat7 TSM-10 08:48 09:44
Ilmoittautuminen / Registration 7.30 – 9:45
Tuomariston kokous / Jury meeting 09:45
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:00
Alkuerät / Qualifying Q1 Q2 Q3 Q4
Heat1 TSS-10 10:30 11:30 13:00 14:00
Heat2 TSS-10 10:38 11:38 13:08 14:08
Heat3 TSS-10 10:46 11:46 13:16 14:16
Heat4 TSM-10 10:54 11:54 13:24 14:24
Heat5 TSM-10 11:02 12:02 13:32 14:32
Heat6 TSM-10 11:10 12:10 13:40 14:40
Heat7 TSM-10 11:18 12:18 13:48 14:48
Lounastauko / Lunch break 12:25 – 13:00
Finaalit / Finals F1 F2 F3
TSM-C 15:45 16:45 17:45
TSS-B 15:55 16:55 17:55
TSM-B 16:05 17:05 18:05
TSS-A 16:15 17:15 18:15
TSM-A 16:25 17:25 18:25
Palkintojen jako / Prize giving ceremony 19:00