Future-RC

Näytä kirjoitukset

Tässä osiossa voit tarkastella kaikkia tämän jäsenen viestejä. Huomaa, että näet viestit vain niiltä alueilta, joihin sinulla on pääsy.


Aiheet - ekiR

Sivuja: [1]
1
ERÄLISTAT / HEATS -  TP-10 SM IV + Ratakasi IV + FG-Mini
23.8.2014 Kouvola


Heat 1 FG-Mini
#40 Jukka Laine          RiiUA
#54 Kai Jansson          KyPak
#15 Marko Lehto          KyPak
#10 Juha Almqvist        KyPak
#1  Petteri Suojala      KyPak
#30 Esa Hintsala         PKSRCA
#7  Ville Kangasniemi    PKSRCA

Heat 2 Ratakasi
#13 Sillanpää Aarre      TamUA
#42 Lappi Ari            PKSRCA
#7  Niiranen Mika        LahUA
#24 Forsström Riku       UAU
#97 Latvio Toni          HyUA
#11 Mäkelin Iina         KyPak

Heat 3 Ratakasi
#20 Rönnqvist Risto      JärvSRK
#10 Fredriksson Henri    PKSRCA
#25 Ahoniemi Sakke       HyUA
#21 Liinkangas Janne     PKSRCA
#69 Tiainen Tuukka       PKSRCA
#36 Raikas Tony          KyPak
#23 Mairue Tomi          PKSRCA

Heat 4 TP-10
#21 Hallenberg Joel      PKSRCA
#13 Kupari Tero          LohUA
#17 Pulli Jomi           KyPak
#22 Eriksson  Tino       MäntsMK
#23 Salo Lassi           VUA
#99 Silvennoinen Antti   HyUA
#
Heat 5 TP-10
#6  Vehniäinen Panu      TamUA
#9  Putkonen Niko        TamUA
#7  Westerlund Janne     PKSRCA
#19 Saarinen Jere        HyUA
#12 Sillanpää Aarre      TamUA
#14 Hyvärinen Joonas     PRCA

Heat 6 TP-10
#1  Saarinen Teemu       HyUA
#10 Kuusinen Matias      PKSRCA
#2  Munck Sami           TamUA
#4  Raikas Tony          KyPak
#3  Naumov Alexander     RUS
#5  Valkola Jari         PKSRCA


AIKATAULU/TIMETABLE -TP-10 SM IV + Ratakasi IV
23.8.2014 Kouvola


Ohjattu harjoitus / Controlled Practice                                 
TP-10: 14 min, Ratakasi: 8 min, FG-Mini 8 min                                 

Erä / Heat           P1       P2                                                 

FG-mini 1          8:00     9:15                                             
Ratakasi 2         8:10     9:25
Ratakasi 3         8:20     9:35
TP-10 4            8:30     9:45
TP-10 5            8:44     9:59
TP-10 6            8:58    10:13

Ilmoittautuminen / Registration          8:00 - 10:00
Tuomariston kokous / Jury meeting            10:00
Ohjaajakokous / Drivers briefing                10:30

Alkuerät / Qualifying heats
TP-10: 3+5 min, Ratakasi 3+5 min, FG-Mini 3+5 min

Erä / Heat          Q1       Q2      Q3        Q4
FG-mini 1         10:45    11:51    13:25    14:31
Ratakasi 2        10:56    12:02    13:36    14:42
Ratakasi 3        11:07    12:13    13:47    14:53
TP-10 4           11:18    12:24    13:58
TP-10 5           11:29    12:35    14:09
TP-10 6           11:40    12:46    14:20

Lounastauko / Lunch                      12:55-13:25

Finaalit / Finals
                                                           
FG-MINI A (3+15 min)       15:20
Ratakasi B-final (3+10     15:40                                             
TP 1/2 B (3+20 min)        16:10                                           
TP 1/2 A (3+20 min)        16:40                                             
Ratakasi A-final (5+20     17:20
TP A (5+45 min)            17:55

Palkintojen jako / Prize giving              19:05


Edit: Erät ja aikataulut tehty uudelleen.

2
KILPAILUKUTSU
TP-10 SM IV + Ratakasi IV ja  FG Mini
23.8.2014 Kouvola

Kymen Pienoisautokerho ry kutsuu kaikkia RO-polttomoottorirata-autoilijoita Kouvolaan TP-10 SM IV + Ratakasi IV osakilpailuun 23.8.2014 Kouvolan Tykkimäkeen.Lisäluokkana ajetaan FG Mini näytöskilpailu.

LUOKAT
Lauantai 23.8.
TP-10,Ratakasi ja FG Mini


KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja: Sauli Ylösmäki
Valvoja: Riku Akkanen       
Katsastuspäällikkö: Pentti Järvimäki 
Kilpailutuomaristo: Ilmoitetaan myöhemmin
Kierroslaskenta: Erkki Riuttala

ILMOITTAUTUMINEN
To 14.8.2014 klo 20 mennessä AKK:n KITI –järjestelmän kautta
http://autourheilu.fi/kiti

Ilmoita: nimi, seura, lisenssinumero, kilpailijanumero, ikä, vähintään neljä 27- tai 40 MHz –radiotaajutta, tai 2.4GHz halutessasi henkilökohtaisen transponderisi numero sekä yhteystiedot (puhelin tai sähköposti). Alle 18-vuotiaat ilmoittauvat myös kilpailun aikaisen huoltajan nimen ja lisenssinumeron.

FG Mini – näytöskilpailuun otetaan alustavasti erän verran autoja. Yhteydenotot sekä ilmoittautuminen kai.jansson@tuoterengas.fi, 050 526 5880

Tiedustelut sähköpostilla kymenpienoisautokerho (a) gmail.com

Kilpailumaksut:
TP-10 30 €
Ratakasi 25 €
FG Mini 20 €
Kilpailumaksu maksetaan kilpailupaikalla.


LISENSSI
Voimassa oleva AKK:n lisenssi 2014.

SÄÄNNÖT
•   Pienoisautoilun kilpailusäännöt
•   TP-10 SM sarjasäännöt ja –ohjeisto
•   Ratakasi 2014 sarjasäännöt

AJOTAPA
Kyseessä olevan luokan sarjasääntöjen mukaan.


VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia määräyksiä.


AIKATAULU
Lauantai ja sunnuntai
Ohjattu vapaa harjoitus + ilm. 8.00 – 9:45

Muu aikataulu on riippuvainen lopullisesta kilpailijamäärästä. Aikataulu julkaistaan rc10.fi –foorumilla viimeistään torstaina 21.8.


KILPAILUPAIKKA
Tykkimäen moottoriurheilukeskuksen pienoisautorata, Tehontie 51, Kouvola. 

MUUTA
Kilpailussa on käytössä MYLAPS RC4 -laskentalaitteisto, missä toimii vanhemmat AMB RC2 ja uudemmat MYLAPS RC4 ponderit, mutta valitettavasti MRT ponderit ei. Ilmoita lainaponderin tarpeesta ilmoittautumisen yhteydessä. Lainattavat ponderit ovat mallia AMB personal transponder (RC2).
Kilpailupaikalla on sähköä varikkotoimintaa varten. Tuokaa omat jatkojohdot. Katettua varikkotilaa + pöytiä on vain rajoitetusti, joten myös omat varikkopöydät kannattaa ottaa mukaan.

TERVETULOA!

3
Tulokset / SARJAPISTEET - EPUA/KyPak Indoor Cup 2011
« : 18.04.11 - klo: 14.40 »
EPUA/KyPak indoor Cup 2011
Lopulliset pisteet

Tamiya Mini
                                    Pisteet
Si.    Nimi                Seura    yhteensä
1.   9 Jonni Kotola        PKSRCA       290
2.  54 Kai Jansson         KyPak        290
3.   6 Riku Teräväinen     KyPak        254
4.  82 Kai Lindgren        VUA          238
5. 100 Tero Hakkari        VUA          217
6.  76 Sami Lindroos       KyPak        192
7.  99 Tommi Kulmala       KyPak        189
8.   7 Toni Virta          KyPak        178
9.   4 Sauli Ylösmäki      KyPak        164
10  90 Patrik Lindroos     KyPak        152
11  18 Atte Yli-Koivisto   EPUA         152
12   8 Leevi Lyytikäinen   KyPak        150
13  79 Mika Mäläskä        EPUA         136
14  23 Mika Uutela         KvanUA       132
15   3 Timo Nurmi          KvanUA       126
16   3 Hannes Heikkinen    KyPak        117
17   5 Kari Kanervala      KvanUA       108
18  14 Roni Korkala        EPUA         102
19  91 Anssi Vuorimaa      Lahti         98
20  25 Jimi Ylöstalo       KyPak         90
21  12 Kimmo Heinävaara                  69
22  72 Marko Veho          PKSRCA        52


Tamiya Mini Competition
                                    Pisteet
Sij.   Nimi                Seura    yhteensä
1.  54 Kai Jansson         KyPak        290
2.  44 Petteri Vatanen     EPUA         272
3.   6 Riku Teräväinen     KyPak        262
4.  13 Matti Iivonen       KyPak        238
5.  20 Jari Yli-Koivisto   KuortUA      230
6.  10 Pekko Iivonen       KyPak        227
7.   7 Toni Virta          KyPak        204
8.  37 Markus Pekkanen     KyPak        198
9. 100 Tero Hakkari        VUA          177
10  60 Markku Kolehmainen  KyPak        163
11  40 Jukka Laine         VUA          129
12  19 Aapo Yli-Koivisto   EPUA          54
13  79 Mika Mäläskä        EPUA          50


VTR-10
                                    Pisteet
Sij.   Nimi                Seura    yhteensä
1.  16 Jukka-Pekka Huhtala EPUA         300
2.   9 Jonni Kotola        PKSRCA       256
3.  62 Juha Rintala        EPUA         248
4.  69 Jerry Hellström     KyPak        246
5.  65 Timo Hilpi                       228
6.  44 Petteri Vatanen     EPUA         224
7.  37 Markus Pekkanen     KyPak        204
8.   5 Patrik Perola                    201
9.  70 Pasi Pynnönen                    186
10  82 Kai Lindgren        VUA          174
11  66 Vesa Inkeri         EPUA         163
12  60 Markku Kolehmainen  KyPak        163
13  45 Ilpo Koivisto       SaiKart      148
14  80 Olli Haikarainen                 111
15  40 Jukka Laine         VUA          102
16  10 Hannes Heikkinen    KyPak        100
17  12 Kimmo Heinävaara                  66

4
Tulokset / EPUA/KYPAK INDOOR CUP III ja IV TULOKSET
« : 18.04.11 - klo: 13.37 »
Indoor CUP 2011                         KOUVOLA 16.4.2011

      LOPPUTULOKSET
MINI-Classic

A-FINAALI
Pos No. Name                   Club      Fin 1   Fin 2  Total points
 1  54 KAI JANSSON              KyPAK       1       1        2
 2   6 RIKU TERÄVÄINEN          KyPAK       2       2        4
 3   4 SAULI YLÖSMÄKI           KyPAK       5       3        8
 4 100 TERO HAKKARI             EPUA        4       4        8
 5  82 KAI LINDGREN             VUA         3       6        9
 6  12 KIMMO HEINÄVAARA         Loviisa     6       5       11
 7   7 TONI VIRTA               KyPak       7       7       14
 8  76 SAMI LINDROOS            KyPak       8       8       16
 9   3 HANNES HEIKKINEN         KyPAK       9       9       18
10  99 TOMMI KULMALA            KyPAK       10      10      20

B-FINAALI
Pos No. Name                   Club     Laps    Total Tm
11  90 PATRIK LINDROOS          KyPak    26   10:07.172
12  72 MARKO VEHO               PKSRCA   25   10:07.657
13  14 RONI KORKALA             EPUA     25   10:12.234
14  91 ANSSI VUORIMAA           Lahti    25   10:21.491
15   8 LEEVI LYYTIKÄINEN        KyPAK    24   10:15.266
16  18 ATTE YLI-KOIVISTO        EPUA     24   10:27.401
17  25 JIMI YLÖSTALO            KyPak    22   10:11.023

MINI-Competition
A-FINAALI
Pos No. Name                   Club      Fin 1   Fin 2  Total points
 1  54 KAI JANSSON (C)          KyPak       1       2        3      32k
 2   6 RIKU TERÄVÄINEN (C)      KyPAK       2       1        3      31k
 3  10 PEKKO IIVONEN (C)        KyPAK       4       3        7
 4  20 JARI YLI-KOIVISTO (C)    EPUA        3       5        8
 5  37 MARKUS PEKKANEN (C)      KyPak       7       4       11
 6   7 TONI VIRTA (C)           KyPAK       6       7       13
 7  13 MATTI IIVONEN (C)        KyPAK       5       9       14
 8 100 TERO HAKKARI (C)         VUA         9       6       15
 9  44 PETTERI VATANEN (C)      EPUA        8       8       16
10  60 MARKKU KOLEHMAINEN (C)   KyPak       10      10      20


VTR-10
A-FINAALI
Pos No. Name                   Club      Fin 1   Fin 2  Total points
 1  16 JUHA-PEKKA HUHTALA       EPUA        1       1        2
 2  65 TIMO HILPI               HKI         2       2        4
 3  62 JUHA RINTALA             EPUA        5       3        8
 4  44 PETTERI VATANEN          EPUA        4       4        8
 5  37 MARKUS PEKKANEN          KyPak       3       6        9
 6  70 PASI PYNNÖNEN                        7       5       12
 7  12 KIMMO HEINÄVAARA         Loviisa     6       7       13

B-FINAALI
Pos No. Name                     Club      Fin 1   Fin 2  Total points
 8   5 PATRIK PEROLA            HKI         2       1        3
 9  60 MARKKU KOLEHMAINEN       KyPak       1       3        4
10  66 VESA INKERI              EPUA        3       2        5
11  82 KAI LINDGREN             EPUA        4       6       10    28/8:12,229
12  10 HANNES HEIKKINEN         KyPAK       6       4       10    28/8:13,452
13  45 ILPO KOIVISTO            SaiKart     5       5       10


Indoor CUP 2011                       KOUVOLA 17.4.2011

       LOPPUTULOKSET
MINI-Classic
A-FINAALI
Pos No. Name                  Club     Fin 1   Fin 2   Total points
  1   9 JONNI KOTOLA          UAU         1       1        2
  2  54 KAI JANSSON           KyPAK       2       2        4
  3   4 SAULI YLÖSMÄKI        KyPAK       4       3        7
  4   6 RIKU TERÄVÄINEN       KyPAK       3       5        8
  5 100 TERO HAKKARI          EPUA        5       4        9
  6  82 KAI LINDGREN          VUA         6       6       12
  7   7 TONI VIRTA            KyPak       7       7       14
  8  76 SAMI LINDROOS         KyPak       8       8       16
  9  99 TOMMI KULMALA         KyPAK       9       10      19      29k
 10   3 HANNES HEIKKINEN      KyPAK       10      9       19      28k


B-FINAALI
Pos No. Name                  Club     Laps    Total Tm
 11  18 ATTE YLI-KOIVISTO     EPUA     26   10:00.711
 12  14 RONI KORKALA          EPUA     26   10:09.506
 13  91 ANSSI VUORIMAA        Lahti    26   10:20.082
 14  25 JIMI YLÖSTALO         KyPak    25   10:04.240
 15   8 LEEVI LYYTIKÄINEN     KyPAK    25   10:10.634
 16  90 PATRIK LINDROOS       KyPak    23   10:06.741

MINI-Competition
A-FINAALI
Pos No. Name                  Club     Fin 1   Fin 2   Total points
  1  44 PETTERI VATANEN (C)   EPUA       2       1        3
  2  54 KAI JANSSON (C)       KyPak      1       3        4
  3   6 RIKU TERÄVÄINEN (C)   KyPAK      3       2        5
  4  13 MATTI IIVONEN (C)     KyPAK      6       4       10
  5  20 JARI YLI-KOIVISTO (C) EPUA       5       6       11
  6  10 PEKKO IIVONEN (C)     KyPAK      4       8       12
  7   7 TONI VIRTA (C)        KyPAK      8       5       13
  8  37 MARKUS PEKKANEN (C)   KyPak      7       7       14


VTR-10
A-FINAALI
Pos No. Name                  Club     Fin 1   Fin 2   Total points
  1  16 JUHA-PEKKA HUHTALA    EPUA        1       1        2
  2   9 JONNI KOTOLA          UAU         2       2        4
  3  69 JERRY HELLSTRÖM       KyPak       4       4        8
  4  44  PETTERI VATANEN      EPUA        6       3        9    41/8:04,080
  5  65 TIMO HILPI            HKI         3       6        9    41/8:08,801
  6  62 JUHA RINTALA          EPUA        5       5       10
  7  37 MARKUS PEKKANEN       KyPak       7       7       14

B-FINAALI
Pos No. Name                  Club     Fin 1   Fin 2   Total points
  8   5 PATRIK PEROLA         HKI         1       1        2
  9  82 KAI LINDGREN          EPUA        3       2        5
 10  60 MARKKU KOLEHMAINEN    KyPak       2       5        7
 11  66 VESA INKERI           EPUA        4       4        8
 12  70 PASI PYNNÖNEN                     7       3       10
 13  45 ILPO KOIVISTO         SaiKart     5       6       11
 14  10 HANNES HEIKKINEN      KyPAK       6       7       13


Edit: Lisätty lauantain VTR B-finaali

Sivuja: [1]