Kirjoittaja Aihe: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola, erälistat ja aikataulut  (Luettu 4191 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili


KYMEN PIENOISAUTOKERHO RY kutsuu RO-Touringautoilijoita kilpailemaan
FinTrack Tour II osakilpailuun Kouvolan Kuusankoskelle 25.-26.1.2020

LUOKAT
Lauantai 25.1.
TSM-10 SM ja TSS-10 harjoituskilpailu
Sunnuntai 26.1.
TSP-10 harjoituskilpailu ja Tamiya TT01E Rekka

KILPAILUN JOHTO
Kilpailun johtaja: Matti Iivonen (la), Tony Raikas (su)
Tuomariston puheenjohtaja: Heikki Helin
Katsastuspäällikkö: Kai Jansson
Kilpailutuomaristo: Petteri Suojala (la) ja Jyrki Malinen (su)
Tuloslaskentapäällikkö: Henry Salmen (la) ja Mikko Porkka (su)

ILMOITTAUTUMINEN
Su 12.1.2020 klo 22:00 mennessä. TSM-10 luokan ilmoittautuminen AKK:n KITI-järjestelmän kautta:https://akk.autourheilu.fi/Login.aspx
Huomaathan, että ilmoittautuminen onnistuu vasta, kun vuoden 2020 lisenssi on maksettu.

Muiden luokkien ilmoittautuminen MyRCM:ssä: https://tinyurl.com/uxozmea
Ilmoita nimi, luokka, kilpailijanumero, ponderinumero, sekä TSS-10 kuskien on ilmoitettava myös kuskin syntymäpäivä.
Ilmoittautuneet: https://tinyurl.com/s6has4p

Tiedustelut: kymenpienoisautokerho@gmail.com tai 040 5337376 / Valtteri Eklund
Kilpailumaksu:
TSM-10 40 €
TSP-10 ja TSS-10 30 €
Tamiya TT01E Rekka 20€
Maksetaan kilpailupaikalla.
Jälki-ilmoittautumismaksu 50 €

LISENSSI
TSM-10-luokassa voimassa oleva AKK:n lisenssi 2020. Harjoituskilpailuissa ei ole lisenssipakkoa.

SÄÄNNÖT
Autourheilun Sääntökirja 2020: https://www.autourheilu.fi/site/assets/files/1930/30878977_akk_10_pienoisautot_2020.pdf
FTT 2020 -ohjeisto: http://rc10.fi/index.php?action=dlattach;topic=107515.0;attach=85508
Lainattavat ponderit ovat mallia AMB personal transponder.

AIKATAULU
Perjantai: Ei vapaata harjoitusta
Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen klo 7.30-10:00

Erälistat sekä harjoitus ja kilpailuaikataulu löytyy rc10.fi foorumilta viimeistään torstai-iltana
23.1.2020

RATA
18 x 30 m Neulehuopamatto.
Leveys 2,5 - 4 m

VASTUU
Jokainen kilpailee omalla vastuullaan ja sitoutuu noudattamaan kilpailun johdon antamia
määräyksiä.

KILPAILUPAIKKA
Kuusankosken Urheilutalo, Uimahallintie 3, 45700 Kouvola.
(Urheilupuiston RC-radan läheisyydessä)

MUUTA
Omat varikkopöydät, tuolit ja jatkojohdot mukaan.
« Viimeksi muokattu: 27.01.20 - klo: 09.53 kirjoittanut APK »

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola
« Vastaus #1 : 31.12.19 - klo: 17.44 »
Kiti on auki!

Poissa Pepess

  • Vanhempi jäsen
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola
« Vastaus #2 : 08.01.20 - klo: 19.38 »
"AIKATAULU
Perjantai: Ei vapaata harjoitusta
Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen klo 8.00-10:00
"

Voiskohan ilmoittautuminen aueta 7:30 tai vaikka aiemmin kuten yleensä, että sais renkaat treeneihin?

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola
« Vastaus #3 : 09.01.20 - klo: 09.00 »
"AIKATAULU
Perjantai: Ei vapaata harjoitusta
Kilpailupäivinä ohjattu harjoitus + ilmoittautuminen klo 8.00-10:00
"

Voiskohan ilmoittautuminen aueta 7:30 tai vaikka aiemmin kuten yleensä, että sais renkaat treeneihin?


Korjattu! Yleensä seitsämän aikaan jo porukkaa paikalla ja ilmoittautuminen pyritään avaamaan mahdollisimman nopeasti. Viimeistään 7:30.

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola
« Vastaus #4 : 17.01.20 - klo: 00.49 »
Tamiya TT01E Rekka-luokkaa ei ajeta pienen osallistujamäärän takia.

Ilmoittautuneet:

TSM-10 34kpl
Iivonen Pekko
Mairue Tomi
Saarinen Jere
Saarinen Teemu
Salminen Jori
Siltanen Jarno
Vuorenmaa Niko
Chmigal Georgy
Salmela Karri
Pesonen Eetu
Martikainen Leevi
Takkinen Sami
Raikas Tony
Vähäkuopus Marko
Mäkelä Mikko
Pausio Valtteri
Elfström Kim
Ilvessalo Lasse
Malinen Jyrki
Eklund Valtteri
Paasonen Marko
Toivonoja Joonatan
Oksanen Jona
Huhmarsalo Jaakko
Lehto Kalle
Trofimov Kirill
Kuuslahti Sisu
Heinonen Arto
Hovi Jani
Rinne Jussi
Poutiainen August
Oksanen Joonis
Rönkkönen Hiski
Koskivuo Juho

TSP-10 22kpl
Viskari Kaapo
Pausio Valtteri
Koskivuo Juho
Huhmarsalo Jaakko
Hautala Pasi
Saari Tomi
Sukanen Kimmo
Mairue Tomi
Lindgren Jon
Vuorenmaa Niko
Kiiski Janne
Niiranen Mika
Vähäkuopus Marko
Eklund Valtteri
Hovi Jani
Murto Tuomas
Toivonoja Joonatan
Aarre Sillanpää
Kalle Lehto
Henry Salmen
Arto Heinonen
Lasse Ilvessalo

TSS-10 19kpl
Koivisto Aapo
Koivisto Janne
Viitaniemi Artti
Ahola Ville
Viskari Kaapo
Aava Joona
Aava Marko
Lehtojärvi Jethro
Lehtojärvi Titus
Leino Oscar
Oksanen Joenna
Porkka Mikko
Saarinen Niko
Ahola Mika
Haahti Kasper
Aalto Ville
Pylväläinen Mika
Niiranen Mika
Tammi Juuso
« Viimeksi muokattu: 19.01.20 - klo: 20.05 kirjoittanut KyPak »

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola
« Vastaus #5 : 21.01.20 - klo: 10.03 »
ERÄLISTAT / HEATS         FTT II   
25.1.2020 Kuusankoski            
            
Erä/Heat 1 TSS-10            
#   62   Ahola Mika   LahUa   
#   27   Niiranen Mika   LahUA   
#   49   Porkka Mikko   KyPak   
#   46   Aalto Ville   JoeUa   
#   65   Saarinen Niko   HYUA   *
#   74   Haahti Kasper   TUA   *
            
Erä/Heat 2 TSS-10            
#   89   Lehtojärvi Titus   RSRCA   *
#   88   Lehtojärvi Jethro   RSRCA   
#   33   Koivisto Janne   RiiUA   
#   73   Tammi Juuso      *
#   32   Koivisto Aapo   RiiUA   *
#   45   Aava Joona   RaumRC   *
            
            
Erä/Heat 3 TSS-10            
#   61   Viskari Kaapo   RaumRC   *
#   96   Viitaniemi Artti   #   
#   90   Oksanen Joenna   RiiUA   *
#   54   Aava Marko   RaumRC   
#   23   Leino Oscar   RiiUA   *
#   44   Ahola Ville   LahUA   *
#   57   Pylväläinen Mika   Lahden UA   
            
   * Alle 18-vuotias NM-kilpailija         

Erä/Heat 4 TSM-10         
#   66   Oksanen Joonis   RiiUA
#   76   Rönkkönen Hiski   LahUA
#   24   Toivonoja Joonatan   RiiUA
#   42   Kuuslahti Sisu   LahUA
#   28   Huhmarsalo Jaakko   VUA
#   21   Paasonen Marko   PRCA
#   56   Poutiainen August   TUA
#   63   Ruotsalainen Lauri   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 5 TSM-10         
#   71   Salminen Jori   ÄkpaRC
#   39   Siltanen Jarno   ÄkpaRC
#   16   Malinen Jyrki   LahUA
#   15   Ilvessalo Lasse   Fullspeed RC
#   36   Vuorenmaa Niko   TerUA
#   25   Oksanen Jona   RiiUA
#   51   Hovi Jani   HyUA
#   53   Rinne Jussi   ÄkpaRC
#   50   Heinonen Arto   Fullspeed RC
         
Erä/Heat 6 TSM-10         
#   20   Saarinen Jere   HyUA
#   10   Vähäkuopus Marko   Ospa Ry
#   11   Mäkelä Mikko   Fullspeed RC
#   14   Saarinen Teemu   HyUA
#   13   Elfström Kim   Fullspeed RC
#   19   Eklund Valtteri   KyPak
#   8   Takkinen Sami   LahUA
#   99   Koskivuo Juho   Fullspeed RC
#   12   Pausio Valtteri   RSRCA
         
Erä/Heat 7 TSM-10         
#   3   Salmela Karri   Fullspeed RC
#   2   Chmigal Georgy    Fullspeed RC
#   37   Iivonen Pekko   KyPak
#   4   Pesonen Eetu   LahUA
#   29   Lehto Kalle   KyPak
#   7   Martikainen Leevi    Fullspeed RC
#   9   Raikas Tony   KyPak
#   38   Mairue Tomi   HyUA
#   30   Trofimov Kirill   RUS



AIKATAULU/TIMETABLE          FTT II   
25.1.2020 Kuusankoski            
            
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice (7min)            
Erä   P1   P2      
TSS 1   08:00   09:10      
TSS 2   08:10   09:20      
TSS 3   08:20   09:30      
TSM 4   08:30   09:40      
TSM 5   08:40   09:50      
TSM 6   08:50   10:00      
TSM 7   09:00   10:10      
            
            
Ilmoittautuminen/Registartion            7:30 – 9:30
Tuomariston kokous / Jury Meeting            10:20
Ohjaajakokous / Drivers briefing            10:30
            
Alkuerät / Qualifying (5min)            
Erä   Q1   Q2   Q3   Q4
TSS 1   10:50   11:55   13:20   14:25
TSS 2   10:58   12:03   13:28   14:33
TSS 3   11:06   12:11   13:36   14:41
TSM 4   11:14   12:19   13:44   14:49
TSM 5   11:22   12:27   13:52   14:57
TSM 6   11:30   12:35   14:00   15:05
TSM 7   11:38   12:43   14:08   15:13
            
            
            
Lounastauko / Lunch            12:50 – 13:20
            
Finaalit / Finals (5min)      F1   F2   F3
TSS-B      15:50   16:55   18:00
TSS-A      16:00   17:05   18:10
TSM-D      16:10   17:15   18:20
TSM-C      16:20   17:25   18:30
TSM-B      16:30   17:35   18:40
TSM-A      16:40   17:45   18:50
            
Palkintojen jako / Prize giving            19:15
« Viimeksi muokattu: 22.01.20 - klo: 11.05 kirjoittanut KyPak »

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
Vs: KILPAILUKUTSU - FTT II 25.-26.1.2020 Kouvola
« Vastaus #6 : 21.01.20 - klo: 10.03 »
ERÄLISTAT / HEATS         FTT II
26.1.2020 Kouvola         
         
Erä/Heat 1 TSP-10         
#   91   Saari Tomi   Fullspeed RC
#   72   Sukanen Kimmo   Fullspeed RC
#   60   Hautala Pasi   Fullspeed rc
#   27   Niiranen Mika   LahUA
#   24   Toivonoja Joonatan   
          
Erä/Heat 2 TSP-10         
#   69   Kiiski Janne   Riiua
#   28   Huhmarsalo Jaakko   VUA
#   51   Hovi Jani   HyUA
#   20   Aarre Sillanpää   TamUA
#   70   Lindgren Jon   Full Speed RC
          
Erä/Heat 3 TSP-10         
#   10   Vähäkuopus Marko   OSPA
#   99   Koskivuo Juho   Fullspeed RC
#   36   Vuorenmaa Niko   TerUA
#   79   Murto Tuomas   Fullspeed RC
#   61   Viskari Kaapo   RaumRC
#   58   Salmén Henry   Lahden UA
         
Erä/Heat 4 TSP-10         
#   15   Ilvessalo Lasse   Fullspeed RC
#   29   Lehto Kalle   KyPak
#   38   Mairue Tomi   HyUA
#   12   Pausio Valtteri   RSRCA
#   19   Eklund Valtteri   Kypak
#   50   Arto Heinonen   Fullspeed RC




AIKATAULU/TIMETABLE          FTT II   
26.1.2020 Kouvola            
            
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice (7min)            
Erä   P1   P2      
TSP 1   08:00   09:00      
TSP 2   08:10   09:10      
TSP 3   08:20   09:20      
TSP 4   08:30   09:30      
            
            
Ilmoittautuminen/Registartion            7:30 – 9:30
Tuomariston kokous / Jury Meeting            09:40
Ohjaajakokous / Drivers briefing            09:50
            
Alkuerät / Qualifying (5min)            
Erä   Q1   Q2   Q3   Q4
TSP 1   10:10   11:10   12:10   13:15
TSP 2   10:18   11:18   12:18   13:23
TSP 3   10:26   11:26   12:26   13:31
TSP 4   10:34   11:34   12:34   13:39
            
            
Lounastauko / Lunch            12:40 – 13:15
            
Finaalit / Finals (5min)      F1   F2   F3
TSP-C      14:20   15:20   16:20
TSP-B      14:30   15:30   16:30
TSP-A      14:40   15:40   16:40
            
            
Palkintojen jako / Prize giving            17:00
« Viimeksi muokattu: 23.01.20 - klo: 10.08 kirjoittanut KyPak »

Poissa sakari72

  • RSRCA
    • Profiili
Sommelossa yöpyjät laittakaa varhennetusta aamiais tarpeesta viestiä hotellille. Lupasivat aikaise aamiaisen mikäli tulee tarpeeksi halukkaita.

sommelo@avainhotellit.fi

Jyri

Poissa -Janne-

  • Fullspeed RC
    • Profiili
Tervehdys! Oliko teillä siellä minkään näköstä kioskia, ruokailua, mikroa, tms. Osaa sitten vähän ennakkoon varautua.

T. Janne Koivisto

Poissa evok

  • Fullspeed RC
    • Profiili
Tervehdys! Oliko teillä siellä minkään näköstä kioskia, ruokailua, mikroa, tms. Osaa sitten vähän ennakkoon varautua.

T. Janne Koivisto

Ainakin viime vuonna oli.
Jos on käykö kortti vai tarvitseeko varautua käteisellä?
#99 | Awesomatix A800MMX | AE B6

Poissa MonsTTer

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili
    • KyPak
On buffetti ja lämmintä ruokaa.
KyPakilla on aina isoissa kisoissa.

Käteistä kannattaa varata. Osallistumismaksukin käteisellä.
(o\_!_/o)

Poissa oldfart

  • TamUA
    • Profiili
    • http://www.oldfartsracing.org
Sommelossa yöpyjille tiedoksi. Aamupala 6.30 alkaen.

Poissa KyPak

  • Kymen Pienoisautokerho
    • Profiili