Kirjoittaja Aihe: Maastosarja SM 2023 - KILPAILIJANUMEROT & INFO  (Luettu 3015 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Maastosarja SM 2023 - KILPAILIJANUMEROT & INFO
« : 23.11.22 - klo: 14.10 »
Sarjasäännöt julkaistaan myöhemmin talvella, tänne tulee infot sarjaan liittyen.

Kalenteri:

I Vaasa, savi 10.-11.6.2023
II Kuopio, turffi 1.-2.7.2023
III Oulu, turffi 5.-6.8.2023
IV Joensuu, turffi 26.-27.8.2023

Kilpailuluokat:
Maastosarjassa ajettavat SM-luokat:
• M2-10
• M4-10

Harjoituskilpailusarjat/luokat:
• S2-10 - 1/10 takavetokrossit, vakioluokka, vapaa min. 13,5t moottori sekä listan mukaiset RTR-autot sallittu
• T2-10 - 1/10 takavetotrukit, vapaa moottori
• V2-10 - ”vintage” 1/10 2wd takamoottorikrossarit, vapaa moottori.

Kilpailijanumerot 2023:

M2-10

1   Jani Mäkinen   
2   Jamiel Gabrielsson 
3   Konsta Saarinen     
4   Kristian Ullakko   
5   Joona Haatanen       
6   Ilmari Ullakko   
7   Vesa Yli     
8   Eelis Hytönen     
9   Mikko Luopajärvi   
10   Oskari Matilainen     
11   Miikka Luhta       
12   Oskari Mäki 
13   Aaro Koskinen   
14   Jani Hovi     
15   Veikka Mäenpää       
16   Aapo Koro
17   Tommi Tirroniemi   
18   Ari Heinonen       
19   Olavi Tenno       
20   Urmas Perätalo       
21   Tomi Laaksonen   
22   Robin Hartman           
23   Janne Valtanen       
24   Heikki Sorri   
25   Topias Peräsalo         
26   Aki Kari       
27   Patrik Bengs       
28   Martin Ekholm       
29   Jesse Ahlmark   

30  Akseli Nevalainen       
31 Oiva Metsola
32 Sampsa Nukarinen
33 Tauno Meriläinen
34 Heikki Parkkinen
35 Eemeli Suomalainen

M4-10
1   Jamiel Gabrielsson     
2   Konsta Saarinen   
3   Joona Haatanen       
4   Kristian Ullakko     
5   Ilmari Ullakko   
6   Mikko Luopajärvi     
7   Eelis Hytönen   
8   Oskari Mäki     
9   Jani Hovi   
10   Miikka Luhta     
11   Oskari Matilainen     
12   Aapo Koro 
13   Veikka Mäenpää     
14   Tommi Tirroniemi   
15   Olavi Tenno
16   Ari Heinonen       
17   Jani Mäkinen         
18   Lauri Uotila   
19   Tomi Laaksonen     
20   Aleksi Reiman     
21   Heikki Sorri     

22 Oiva Metsola
23 Jukka Rautakoura
« Viimeksi muokattu: 21.06.23 - klo: 13.58 kirjoittanut Vesa »
Roche | Reedy | V-Dezign | Radtec | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Roche | Reedy | V-Dezign | Radtec | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC

Poissa Vesa

  • Oulun seudun pienoisautoilijat ry
    • Profiili
Vs: Maastosarja SM 2023 - KILPAILIJANUMEROT & INFO
« Vastaus #2 : 31.03.23 - klo: 15.37 »
Harjoituskisaluokkien formaattia ja ajopäivää on mahdollista muuttaa, mikäli kyseisen luokan kuskit niin haluavat. Esim Vintagen kisapäivä voi olla myös lauantain sijaan sunnuntaina tai molempina päivinä.

Vintagen sääntöä muutin väljemmäksi, nyt on mahdollista ajaa "ei niin vintage-krosseilla" kunhan on takamoottorinen eli 2003 viimeistään julkaistulla autolla. Jaetaan luokan sisällä vaikka erikseen tittelit wanhoille ja uudemmille takamoottorisille, mikäli porukkaa on tungokseen asti.

Kilpailijanumerot SM-luokille edellisvuoden perusteella, jos et ajanut, ja aiot ajaa, minulle viestiä niin katsotaan numerot kuntoon.

V2-10, T2-10 ja S2-10 luokkien kilpailijanumerot annan niitä pyytäneille ennakkoilmoittautuneille, lista tulee tähän viestiketjuun.

Roche | Reedy | V-Dezign | Radtec | Team Associated | BlackArt | TQ Wire | EuroRC