Kirjoittaja Aihe: Tulokset XRS 2023 ja III osakilpailu Vantaa  (Luettu 1527 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Fullspeed RC

  • Fullspeed RC
    • Profiili
    • Fullspeed RC
Tulokset XRS 2023 ja III osakilpailu Vantaa
« : 28.04.24 - klo: 14.18 »
Fullspeed RC, EuroRC ja Xray kiittää kaikkia sarjaan osallistuneita. Varsinkin kommentit "Kai sarja ajetetaan ensi vuonna" lämmittivät järjestäjän mieltä.

EuroTruck

Koodia: [Valitse]
1 A Teppo Kauppinen 2 2:1, 4:1 [3:1, 1:1] Dry FIN Details
2 A Mikko Maula 4 2:2, 4:2 [1:2, 3:2] Dry FIN Tamiya Postirekka "Torque" tuned RS-540SH-7525 Buggyra Tamiya racing truck tires Sanwa MT-5 Details
3 A Janne Maula 6 4:3, 1:3 [3:6, 2:6] Dry FIN Details
4 A Sami-Pekka Laine 7 2:3, 3:4 [1:6, 4:7] Dry FIN Details
5 A Janne Luotonen 7 3:3, 1:4 [4:6, 2:7] Dry FIN Details
6 A Martti Honkasalo 21655612 9 4:4, 2:5 [1:7, 3:7] Dry FIN Tamiya euro truck Sanwa Details
7 A Rauno Kallionpää 9 2:4, 3:5 [1:5, 4:5] Dry FIN Tamiya TT01 Hidas Nenäkäs Vakiot Sanwa MT-5 Details
8 A Vesa Joutsa 34920839 16 2:8, 4:8 [1:8, 3:8] Dry FIN Details
9 A Esa Lehtimäki 18 1:9, 2:9 [4:9, 3:9] Dry FIN Details
10 A Jarmo Laakso 20 4:10, 1:10 [2:10, 3:10] Dry FIN Tamiya Truck lazy and worn out BumbleBee black and round Details
11 B 1 Fullspeed -1 Dry Details
12 B Matias Kinnunen 2 2:1, 3:1 [1:2, 4:2] Dry FIN Details
13 B Eemil Mäkinen 3 4:1, 3:2 [1:5, 2:6] Dry FIN Tamiya TT-01E Mabuchi Torque Tuned Mercedes Black and round Sanwa Details
14 B Tom Nyberg 5 2:2, 3:3 [4:3, 1:4] Dry FIN Details
15 B Jan Jimenez 7 2:3, 4:4 [3:8, 1:9] Dry FIN Details
16 B Ikkasii Rednaleh 8 1:3, 2:5 [3:7, 4:8] Dry FIN Details
17 B Elias Lehtimäki 9 3:4, 4:5 [1:6, 2:7] Dry FIN Details
18 B Teo Kauppinen 9 2:4, 3:5 [4:6, 1:7] Dry FIN Details
19 B Janne Hartikainen 14 3:6, 1:8 [2:8, 4:9] Dry FIN Crash Test Dummy Electric Broken Rubber Yes Details
20 B Marc Echave 16 4:7, 3:9 [2:9, 1:10] Dry FIN Details

TSP-10 (17,5T)

Koodia: [Valitse]
1 A Metsola Oiva 2 4:1, 3:1 [1:1, 2:1] Dry Suomi Details
2 A Janne Koivisto 4 2:2, 4:2 [3:2, 1:3] Dry FIN Xray X4 ’24 Details
3 17 A Ville Ahola 5 1:2, 4:3 [3:3, 2:4] Dry FIN Xray X4 LRP 17.5 Blinky Wolverine Sanwa M17 Details
4 46 A Petri Tuomainen 34737637 7 2:3, 4:4 [1:4, 3:4] Dry FIN Awesomatix 800 mmx LRP redhawk volante sanwa Details
5 10 A Sami Takkinen 10 2:5, 3:5 [1:5, 4:7] Dry FIN Details
6 A Markku Manner 11 4:5, 2:6 [3:7, 1:8] Dry FIN Details
7 12 A Valtteri Pausio 12 4:6, 3:6 [1:6, 2:7] Dry FIN Xray Reedy Wolverine Rush Sanwa M12s Details
8 A Niko Vuorenmaa 15 1:7, 4:8 [2:8, 3:8] Dry FIN Xray X4 Disco Volante Details
9 B 1 Fullspeed -1 Dry Details
10 B Tero Hartikainen 2 4:1, 3:1 [2:2, 1:2] Dry FIN X4 Stock Details
11 B Petri Kivikoski 3 2:1, 4:2 [3:2, 1:4] Dry FIN Details
12 B Mika Asula 6 2:3, 1:3 [3:4, 4:5] Dry FIN Details
13 16 B Mika Ahola 7 3:3, 2:4 [4:4, 1:5] Dry FIN Details
14 B Toni Hynninen 8 4:3, 3:5 [2:6, 1:7] Dry FIN Mugen MTC2 LRP 17.5T Zoo Wolverine Sanwa MT-5 Details
15 B Janne Kiiski 22002811 11 2:5, 4:6 [1:6, 3:6] Dry FIN Schumacher mi8 Details

Liitteenä sarjan tulokset.