Lauantai 13.6.2009
Erä 1 M4-10 kans
Nro Nimi Seura
60 Tomi Jermalainen UAU
45 Matti Niinistö UAU
41 Jaakko Huhmarsalo VUA
48 Juha Ahola LahUA
68 Sami Huhta UAU
79 Miika Rinne SuSeKa
Erä 2 M4-10 kans
Nro Nimi Seura
3 Harri Kervola Jkl srk
9 Pauli Helin TamUA
13 Oksanen Jami SRC
57 Christer Andersson MMRc
70 Riku Tolonen LemUA
Erä 3 M2-10 SM
Nro Nimi Seura
25 Risto Bloigu OUA
29 Markus Rantala VUA
37 Ari-Pekka Kyykkä EPUA
57 Toni Rahko LohUA
68 Matti Hölttä UAU
70 Risto Rönnqvist JärvSRK
Erä 4 M2-10 SM
Nro Nimi Seura
15 Marko Mikama UAU
63 Tomi Jermalainen UAU
14 Mika Anttonen OUA
49 Niko Vuorenmaa RiiUA
48 Riku Tolonen LemUA
44 Vesa Yli OUA
20 Anssi Savolainen TUA
Erä 5 M2-10 SM
Nro Nimi Seura
4 Jussi Luopajärvi VUA
9 Karri Salmela UAU
45 Jussi Torkkola UAU
56 Sakari Penttinen Jkl srk
19 Matti Räsänen Jkl srk
43 Matti Niinistö UAU
22 Marko Vähäkuopus OUA
Erä 6 M2-10 SM
Nro Nimi Seura
18 Tomi Mairue SRC
12 Samuli Kesseli RiiUA
2 Markus Hendricksson VUA
6 Sami Salmela UAU
62 Janne Aspinen Jkl srk
69 Jukka Penttinen LahUA
40 Mikko Laitinen UAU
Erä 7 M2-10 SM
Nro Nimi Seura
52 Jarno Siltanen Jkl srk
1 Matti Eskelinen Jkl srk
16 Henry Salmen LahUA
10 Petri Ström Jkl srk
3 Jani Hovi HyUA
8 Harri Nyman Jkl srk
30 Jarkko Mustonen UAU
Ilmoittautuminen 8:30-9:30
Ohjattu harjoitus
Kierros 1 Kierros 2
Erä 1 (M4-10 kans) 8:00 9:00
Erä 2 (M4-10 kans) 8:08 9:08
Erä 3 (M2-10) 8:16 9:16
Erä 4 (M2-10) 8:24 9:24
Erä 5 (M2-10) 8:32 9:32
Erä 6 (M2-10) 8:40 9:40
Erä 7 (M2-10) 8:48 9:48
Ohjaajakokous 10:00
Lounastauko 12:30-13:00
Alkuerät
Kierros 1 Kierros 2 Kierros 3 Kierros 4
Erä 1 (M4-10 kans) 10:30 11:35 13:00 14:05
Erä 2 (M4-10 kans) 10:38 11:43 13:08 14:13
Erä 3 (M2-10) 10:46 11:51 13:16 14:21
Erä 4 (M2-10) 10:54 11:59 13:24 14:29
Erä 5 (M2-10) 11:02 12:07 13:32 14:37
Erä 6 (M2-10) 11:10 12:15 13:40 14:45
Erä 7 (M2-10) 11:18 12:23 13:48 14:53
Finaalit
Kierros 1 Kierros 2 Kierros 3
M4-10 A-finaali 15:50 16:55 18:00
M2-10 A-finaali 16:00 17:05 18:10
M2-10 D-finaali 16:10 17:15
M2-10 C-finaali 16:20 17:25
M2-10 B-finaali 16:30 17:35
Hyppykilpailu 18:30
Palkintojenjako 18:45
Sunnuntai 14.6.2009
Erä 1 M2-10 kans
Nro Nimi Seura
37 Ari-Pekka Kyykkä EPUA
48 Riku Tolonen LemUA
68 Matti Hölttä UAU
29 Markus Rantala VUA
Erä 2 M4-10 SM
Nro Nimi Seura
48 Juha Ahola LahUA
79 Miika Rinne SuSeKa
41 Jaakko Huhmarsalo VUA
25 Risto Bloigu OUA
49 Mikko Laitinen UAU
64 Toni Rahko LohUA
Erä 3 M4-10 SM
Nro Nimi Seura
45 Matti Niinistö UAU
73 Marko Vähäkuopus OUA
71 Valtteri Eklund KyPak
68 Sami Huhta UAU
20 Marko Mikama UAU
19 Matti Räsänen Jkl srk
80 Christer Andersson MMRC
Erä 4 M4-10 SM
Nro Nimi Seura
13 Jami Oksanen SRC
8 Tomi Mairue SRC
60 Tomi Jermalainen UAU
17 Mika Anttonen OUA
51 Niko Vuorenmaa RiiUA
16 Karri Salmela UAU
21 Vesa Yli OUA
Erä 5 M4-10 SM
Nro Nimi Seura
6 Jarkko Mustonen UAU
15 Sami Salmela UAU
12 Samuli Kesseli RiiUA
5 Jukka Penttinen LahUA
24 Jussi Torkkola UAU
70 Riku Tolonen LemUA
10 Jani Hovi HyUA
Erä 6 M4-10 SM
Nro Nimi Seura
3 Harri Kervola Jkl srk
11 Henry Salmen LahUA
63 Harri Nyman Jkl srk
2 Markus Hendricksson VUA
9 Pauli Helin TamUA
1 Jussi Luopajärvi VUA
4 Matti Eskelinen Jkl srk
Ilmoittautuminen 8:30-9:30
Ohjattu harjoitus
Kierros 1 Kierros 2
Erä 1 (M2-10 kans) 8:00 9:00
Erä 2 (M4-10) 8:08 9:08
Erä 3 (M4-10) 8:16 9:16
Erä 4 (M4-10) 8:24 9:24
Erä 5 (M4-10) 8:32 9:32
Erä 6 (M4-10) 8:40 9:40
Ohjaajakokous 9:50
Lounastauko 12:10-13:00
Alkuerät
Kierros 1 Kierros 2 Kierros 3 Kierros 4
Erä 1 (M2-10 kans) 10:20 11:25 12:50 13:55
Erä 2 (M4-10) 10:28 11:33 12:58 14:03
Erä 3 (M4-10) 10:36 11:41 13:06 14:11
Erä 4 (M4-10) 10:44 11:49 13:14 14:19
Erä 5 (M4-10) 10:52 11:57 13:22 14:27
Erä 6 (M4-10) 11:00 12:05 13:30 14:35
Finaalit
Kierros 1 Kierros 2 Kierros 3
M2-10 A-finaali 15:30 16:35 17:40
M4-10 A-finaali 15:40 16:45 17:50
M4-10 D-finaali 15:50 16:55
M4-10 C-finaali 16:00 17:05
M4-10 B-finaali 16:10 17:15
Palkintojenjako 18:15