LOPPUTULOKSET - FinTrack Tour V
22.5.2004 Kuusankoski TJ-10Sij. Nimi Kerho Pisteet [Fin1, Fini2, Fin3]
A-FINAALI 1. Arto Viitalähde OUA 2 [1 1 9]
2. Miko Teponoja* TamUA 4 [2 2 6]
3. Sebastian Trzaska* JyvSRK 5 [3 3 2]
4. Panu Vehniäinen* ÄkiUA 6 [5 6 1]
5. Joni Minkkinen* LMM 7 [8 4 3]
6. Viljami Kutvonen* VAU 9 [4 5 5]
7. Jukka-Pekka Huhtala EPUA 10 [6 9 4]
8. Teemu Rytsy* ÄkiUA 14 [7 10 7]
9. Jarno Mattila* HyvSRK 15 [10 7 8]
10. Matti Nevala OUA 17 [9 8 10]
B-FINAALI 11. Matti Hölttä* VAU 2 [1 1]
12. Jarkko Mustonen HMR 6 [2 4]
13. Jussi Neirola* SeiSRK 8 [6 2]
14. Matti Korvenmaa MikUA 8 [3 5]
15. Niko Vuorenmaa RiiUA 10 [4 6]
16. Jouko Näätänen VihUA 11 [8 3]
17. Jukka Penttinen LahUA 12 [5 7]
18. Tommi Himanen* MikUA 15 [7 8]
C-FINAALI 19. Iina Mäkelin* KyPAK 4 [2 2]
20. Harri Lukkari* MMR 5 [1 4]
21. Mikael Vainionpää* SeiSRK 5 [4 1]
22. Henri Ahola* KyPAK 10 [7 3]
23. Henry Salmén LahUA 10 [3 7]
24. Joni Siitonen KyPAK 10 [5 5]
25. Juhana Tuomisto* VUA 12 [6 6]
26. Antti Pollari OUA 16 [8 8]
* alle 16v
TS-10 SMSij. Nimi Kerho Pisteet [Fin1, Fini2, Fin3]
A-FINAALI 1. Kalle Lehto KyPAK 3 [1 2 2]
2. Simo Ahoniemi HyvUa 3 [2 1 3]
3. Christer Andersson MMR 5 [4 4 1]
4. Sakke Ahoniemi HyvUa 6 [3 3 4]
5. Vesa Yli OUA 10 [6 5 5]
6. Ismo Vuorinen KyPAK 11 [5 6 7]
7. Pauli Helin TamUA 14 [8 9 6]
8. Ari Salminen RiiUA 15 [7 10 8]
9. Jaakko Ilvonen KyPAK 16 [9 7 9]
10. Jouko Termonen SRC 18 [10 8 10]
B-FINAALI 11. Petri Laitala HyvSRK 4 [1 3]
12. Simo Tammela OUA 4 [3 1]
13. Veini Mäkinen JärvSRK 4 [2 2]
14. Carl-Magnus Fager VAU 8 [4 4]
15. Henri Eskman TamUA 11 [6 5]
16. Juho Koskivuo VAU 13 [7 6]
17. Matti Eskelinen JyvSRK 14 [5 9]
18. Niko Putkonen TamUA 16 [8 8]
19. Jussi Luopajärvi VUA 17 [10 7]
20. Ari-Pekka Kyykkä SeiSRK 19 [9 10]
C-FINAALI 21. Marko Salminen RiiUA 4 [2 2]
22. Pekka Reittilä JärvSRK 5 [4 1]
23. Tero Kupari LohUA 7 [3 4]
24. Joni Mielonen LMM 9 [1 8]
25. Priit Luman EAMK 10 [7 3]
26. Vesa Koskivuo VAU 12 [6 6]
27. Miika Kaukovalta JärvSRK 14 [5 9]
28. Jyri Konoila VAU 14 [9 5]
29. Olev Pihl EAMK 17 [10 7]
30. Jaakko Säilä VAU 18 [8 10]
LOPPUTULOKSET - Gas Power Touring I 2004
23.5.2004 Kuusankoski
TP-10 SM[/size]
Sij. Nimi Kerho Kier. Aika
Finaali (30 min)
1. Tony Raikas KyPAK 138 30:03.962
2. Jarno Siltanen JyvSRK 135 30:01.507
3. Kari Sinisaari HyUA 134 30:00.036
4. Antti Ollinmäki JärvSRK 131 30:05.623
5. Olev Pihl EAMK 127 30:05.337
6. Tomi Saarinen LohUA 124 30:01.904
7. Tero Kupari LohUA 124 30:08.066
8. Jomi Pulli KyPAK 107 29:53.174
9. Timo Rinne TamUA 105 23:38.664
10. Olli Löflund JärvSRK 90 20:34.375
Semi (20 min)
11. Janne Westerlund VAU 83 20:08.136
12. Aarre Sillanpää TamUA 72 20:06.315
13. Egorov Alexey RUS 61 15:32.128
14. Marko Salminen RiiUA 59 14:32.210
15. Dudnik Alexey RUS 48 13:53.598
16. Vodnev Alexandr RUS 37 20:01.677
17. Ari Salminen RiiUA 0 -.---
TS-10 KansallinenSij. Nimi Kerho Pisteet Fin1 Fin2 Fin3
A-Finaali1. Kalle Lehto KyPAK 2 1 1 2
2. Jaakko Ilvonen KyPAK 3 2 2 1
3. Pauli Helin TamUA 6 3 3 3
4. Priit Luman EAMK 8 4 4 4
Kymen pienoisautokerho ry onnittelee voittajia ja kiittää kilpailijoita mukavasta kisapäivästä sekä toivottaa kaikki uudet ja vanhat konkarit tervetulleiksi ajamaan
rallia sunnuntaina 30.5.2004.