Päävalikko

Uutiset:

RC10.fi kunnioittaa sivuston perustajan, Heulin (Pauli Helin), muistoa 17.6.2025.

valikko

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit valikko

Viestit - Trce

#1
Sähköautot / Vs: kysymys serveristä.
20.12.11 - klo: 20.03
Lainaus käyttäjältä: ajv - 20.12.11 - klo: 19.48
- Serveri ja servo ovat kyllä hiukan eri asiat :)
- tätä asiaa olisi voinut kysyä tuolla aloittelijoiden kysymyksissä
- vastataan nyt kuitenkin, että tuo 9kg/0.12s riittää kyllä 1/10 krossareihin, correihin ym. saman kokoluokan autoihin, mutta 1/10 monsteriin laittaisin kyllä enemmän vääntävän servon.

oho huomasin tuon osaston olen eka kertaa näillä foorumeilla XD. ja thanks :P
#2
Sähköautot / kysymys serveristä.
20.12.11 - klo: 19.27
nii tuota olen "alottelija" rc autoissa olen kyllä harrastanut 5 vuotta mutta päädyin ensimäistä kertaa serverien kanssa ongelmaan nimittäin tämä: millainen serveri pitäis olla että riittää pyörittämämää 1/10 sähköautoa? off road luokassa tietenki.


olen ajatellut tällästä ostaa: http://www.rcm.fi/index.php/radiot-vastaanottimet-ja-servot/cr057-core-hd-servo-9kg-metal-gear-2xbb-0-12secs.html

riittääköhän ton teho siihen hommaa? offroad luokkaan kuten edellisessä selitin.


kiitän :D