Asiasta toiseen, mikä olisi paras tuulettimen hihna tossa autossa, kaikki näyttää katkeavan - tarvitaanko sitä?
RC10.fi kunnioittaa sivuston perustajan, Heulin (Pauli Helin), muistoa 17.6.2025.
Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.
Näytä viestit valikkoLainaus käyttäjältä: "kukkalapio"Kyllähän tossa joku jarru on koska kaasun pois laskiessa auto pysähtyy suht nopeasti - onkohan kellään kuvaa jarrusta?Lainaus käyttäjältä: "C-Art"Totesimme juuri kukkalapion kanssa että tuossa vanhassa mallissa ei ole jarrua, mutta uudessa on...Eihän todettu. :mrgreen: Mulla oli se vanha malli, ja siinä oli jarru! :D
Lainaus käyttäjältä: "kukkalapio"Ostin vaan käytettynä joten ohjekirjaa ei ole, oliskohan netistä saatavana?Lainaus käyttäjältä: "C-Art"Itselläni on vastaavalla alustalla oleva wild dodge ram ja pistin siitä vaihteiston pelkästään niin että siinä on aina vaihde eteenpäin.. Kun ne rattaat rutisivat niin ilkeästi..Siinä on jarru, ihan vakiona! Mutta se pitää laittaa erilailla se kaasuservohomma, ja sen voi kattoo ohjekirjasta, että miten.
Jarrua jäin kyllä ko. autosta kaipaamaan.