Päävalikko
valikko

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit valikko

Viestit - Tomi 93

#1
Jaaha vois tulla taas joskus pärtsää kössöllä jahka saan sen kuntoo eka...
#2
Voisin tullakkin kun kerkeen ei autos oo muuta vikaa kun se et en saa konetta irti kun tarvis vaihtaa kytkimen laakerit ne ruuvit on muljaantunu kun pohja on raappinu maata.
#3
Kenelles vois tuoda auton huoltoon kun alkaa harrastus hiipuu kohta kun ei oo oikeen ollu aikaa laittaa kyöstii kuntoon.  :wink: tekis vaa mieli päästä ajaa.
#4
Ilmotan tähän nyt et en pääsekkään sillon lauantaina torille kun on muuta menoo.
#5
Ketäs on torille tulossa sillon 16 päivä?
#6
Mä voisin tulle tollon 16.6 paikanoäälle mikäli jsksan/kerkeän vaihtamaan kytkimen laakerit.


EDIT:Onkos tonne torille tulos minkäänlaista hönää mistä vois sit hyppiä voisin saada sellasen kevyen mallin järkättyy se on kennolevyä(vai mikskä sitä nyt sanotaankaan)
#7
Oiskos kenelläkää keinoo mil sais muljaantuneet ruuvit auki kun täytys vaihtaa kytkimen laakerit voisin huomenna ottaa kyöstin mukaa ja tyyppailla vähä hyppyjä.
#8
M@sse jos oo viikonloppuna tulos radalle niin ilmottele ajankohdasta mesee.
#9
Oltiin jo. Mut tuus viikonloppuna ite aattelin mennä muita ei oo varmaa tulos??? Kun on ne kisat.
#10
M@sse missäs päin asustelet itekin tuun pyöräl mentäs vaikka samaa matkaa
#11
Juu kyllä se olis iha oikein :angry:
#12
Koskas pitäs mennä siirtelee??? Ite en ainakaan pääse perjantai-sunnuntai välillä mutta oliskos maanantai hyvä?
#13
Koskas taas radlle???
#14
Huomenna vasta kuulemma klo: 14.00 aikoihi.
#15
Tulkaa paikanpäälle katoo niin näätte.  :lol:
#16
Eiks siihen niitten 2 takahypyn välii voi kans tehä ojaa kun hakkasin siitjäätä niin siit paljastu järvi.  :D
#17
Vapaa keskustelu / PÖH! Takatalvi
19.03.07 - klo: 15.14
Ny tais mennä ne lumityötkin radal vähä hukkaa. :(
#18
Onkos kukaan tulos huomenna radalle heiluu lapion kans. Ite en tänään pääse mutta huomenna voisin tulla.
#19
Viikonloppu ois kyl vähä parempi. Mitäs muut sanoo?
#20
Eikös tuol radal vois pitää jotkut talkoot vaikka viikonloppuna niin lapiois sitä lunta siit pois koska tuskin enää pakkasii tulee joten ei siit mitää haittaa ois.
#21
Juu näin on. Itekin harrastin joskus softaamista tai vieläkin jonkin verran mut en enää aktiivisesti. Mut eikö niille yks paikka riitä, kun niillä on jo hattelmalan monttu ja kolmas on tulos.
#22
Mun yks kaveri oli vikikonloppuna softaamas siin radan lähel niin se soitti ja sano et siin radal pyöri jotai hämärä porukkaa... Liittyisköhän se lukon katoomiseen??
#23
Onkos kukaan käyny pyörähtämässä radalla lähiaikoina? Onko lumi jo sulanut paljonkin?
#24
Nostetaas tää taas ylös kun alkaa ratakausi tehä jo tuloaan.
#25
Yleinen keskustelu / Drifting
06.03.07 - klo: 08.27
No yritä saada se toimii.
#26
Yleinen keskustelu / Drifting
05.03.07 - klo: 15.02
Ei kyl oo... On vaa yks. mut ookkos saanu sen sun säkö krossarin kuntoo kun lupasit lainaa jos saat kuntoo.
#27
Yleinen keskustelu / Drifting
04.03.07 - klo: 18.41
No nii :D
#28
Yleinen keskustelu / Drifting
04.03.07 - klo: 18.07
Lainaus käyttäjältä: "Shogunmarui"
Lainaus käyttäjältä: "*HOKE*"
Lainaus käyttäjältä: "Juhaz"No jokasell on eri käsitys driftitstä mutta must toi on ihan hienoo driftii (johtuu varmaa siit kun renkaat savuu)

Ei siellä mitkään renkaat savua.
Vai millon oot nähny että renkaat savuttaa punasta savua???
yksinkertainen savupatruuna joita vastaavanlaisia käytetään erittäin monissa erilaisissa näytöksissä.
Esim laskuvarjohyppääjällä ollu vastaavia kantapäissä jne jne jne.

Ja mitä tuohon itse driftailuun tulee niin aivan samanlaista pihasuddausta tuo on kuin niin monella muullakin.

Koko videon floppaa täysin hirveällä ryminällä ja asenteella tuupattu alku...
Tullaan hämärässä savun leijaillessa autojen kanssa asenteen kanssa seisoskelemaan... Eka auto kuviin ja se siitä... järkyttävän mittaset koritolpat loistaa ja vieläpä aivan perus pyöritystä jollaista voin harrastaa tuolla Asso RC18T autollani kunhan vain tuo parkkipaikka ensin sulaa.

Ilman tuota "messevää" alkurymistystä tuon videon olisi voinut jopa katsoakin ja todeta lopuksi että joo... ihan jees... Nyt ei voi muuta kuin olla ärsyyntynyt noinkin surkeasta pihasuddaus videosta.
Itse yleensä driftailen rajatorpassa ja se ei todellakaan ole pihasuttausta....10-11.3 sinne hämeenlinnaan menossa kans näyttään vähän pojille mistä kana kusee....


Jaa jaa vai shogun tulee oikeen tänne Hämeenlinnaan näyttää mistä kana kusee.  :lol: No täällä nähää. :D Kovat on puheet... Ei sillä et ite oisin joku pro. :D JA KYL DRIFTAUS ON IHAN VAA PIHASUDITTELUU  :evil:
#29
Eli siis kuva näkyy täs foorumis vai??? Ite en nää eli ei taida näkyy mut toi linkki toimii vai??