Päävalikko
valikko

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit valikko

Viestit - starbreaker

#1
siel piirilevyllä on pari np fettiä, jotka virtaa 2amp lävitse. vaihtamalla ne parempiin (3x7=21amp) eli saadaan moottorille "lisää ruokaa" :)

Operaatioon ei kannata itse ryhtyä ellei ole pintaliitoskomponenttien juottamisesta aikaisempaa kokemusta.

nm. painoja monsterin keulalle että loppuu se keuliminen :D
#2
Kyllä tuo fettipäivitys toi overlandille uuden elämän.. http://irc-galleria.net/view.php?nick=Starbreaker&image_id=87155247

Ratas suurimmasta päästä, xspeed v motti ja jotkut puolityhjät ikean patterit.

Tuos on pino fettejä odottamas millonka ne pääsis omaan overlandiin ja monsteriin.
#3
Vapaa keskustelu / Vs: AIRSOFT
06.07.08 - klo: 10.50
Lainaus käyttäjältä: Isosuo - 24.06.08 - klo: 18.53
"Vahvistus viilauksilla"  :lol:

Juu-u.. kyllä siinä moni nauraa joka ei tiedä mille nauraa  :wink: :grin:
#4
Vapaa keskustelu / Vs: AIRSOFT
24.06.08 - klo: 18.05
Jos jotakuta kiinnostaa niin mulla olis tollanen metallirunkoinen ICS MP5SD.
Sisällä kaikki paitsi rataslaatikko ja laakeroitu jousenohjain systemaa. Rataslaatikko on vahvistettua mallia vahvistus viilauksilla.
Vakio m100 osat löytyy kans, moottorikin on vakiona paljon parempi kuin maruin rutkuissa, mutta silti aseesta löytyy systeman priimus eli hi-torque motti.
Maski, lippaita kasa, kuulia enemmän kuin laki sallii, ite tehty tetsarin ruikku, teetetyt reisilipastaskut mp5 lippaille, laturi ja mikropiirilaturi.
Luovun harrastuksesta. Vielä on mahdollisuus ostaa koko läjä, mutta osinakin myyn. Vaihdossa lähes kaikki rc-tavara kelpaa. mini-z, radiolaittet, lennokit, autot :)

Uutena ase: 289e
Virit yli 400e
Muut varusteet = paljon.

300e ajattelin, mutta jos joku nyt tuon äkkiä ostaa pois ni 240e.
Kuvia saa maililla.

Tarjoukset:
starbreaker@gmail.com

#5
Itse ajelen Omega B R6 U25TD farkulla.. ei oo rivikutosta voittanutta, vaik onkin väärän merkin (bmw) mosa.

btw. R4 8v ja R6 12v opelin koneissa ei jakoremmin katkeaminen tuhoa konetta.
2.4 ja 2.0 a-omegoiden koneet ovat täysin erinlaiset. 2.4 = CIH ja 2.0 = OHC
2.4 ei ole juurikaan tehokkaampi vakiona, mutta paljon parempi virittää. _YLEENSÄ_ OHC koneilla elinikä 600-800tkm, kun taas CIH 300-350tkm.