Lainaus käyttäjältä: mcly - 04.08.12 - klo: 18.37Lainaus käyttäjältä: ekiljunen - 04.08.12 - klo: 18.24Koititko tänään noita lipoja eli oliks auto kuinka kauan seisomassa ?
Tuli käytyä kokeilemassa 3s lipoa. Oli niin mukavaa puuhaa että unohtu lämpöjen seurailu..lopussa vauhti hiipui,luulin että akku oli lopussa ja kokeilin mottia niin aivan sormia polttavan kuumahan se oli. Latailin akun ja ei tuo stampede vxl kulje enää täydellä akullakaan kovinkaan kovaa,keulojakaan ei jaksa nostaa.
Elikkäs voiko nuo vxl koneet ylikuumentuessaan hajota noin,että kulkee vielä jollain tavalla? Vai loppuuko meno kuin seinään? Onko mitään keinoja saada selville onko vika koneessa vai jossain muussa?
Olisiko väliä ollut joku vajaa pari tuntia..Kävin vielä äsken ajamassa parit test runit. Auto kiihty suht hitaasti keulimatta asfaltilla,vaikka slipperi oli suht tiukalla. Muutaman pitemmän kiihdytyksen jälkeen kokeilin mottia ja oli jo suht kuuma ja sellanen pieni kärykin tuli nenään
