Päävalikko
valikko

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit valikko

Viestit - MrYesplease

#1
Traxxas / Vs: Traxxas X-Maxx
01.03.19 - klo: 20.50
Laitoin itse XT90 liittimet ja ne tuntuu tuohon sopivilta, XT60 oli ihan rimpulan oloinen X-Maxxissa.

Näitä tilasin, tehoa piisaa ja mahtuu koteloon modaamatta, oikein tyytyväinen:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-6000mah-4s-25-50c-lipo-pack-xt-90.html
#2
X-Maxx. Toisesta kuvasta voi hämmästellä kokoeroa Savage Fluxiin verrattuna.
#3
Traxxas / Vs: Traxxas X-Maxx
20.02.19 - klo: 01.56
Lainaus käyttäjältä: Makro86 - 14.01.19 - klo: 16.24
Nyt kaipaisin jeesiä. Olen yrittänyt päivittää firmwarea tsm receiveriin ja esciin. Eipä vaan onnistu, esc meni kerran loppuun mutta sitten tuli retryä.

Ehkäpä olet jo auton saanut ajoon, mutta itsellä teki äsken samat temput, yritin useaan otteeseen päivittää eikä kumpikaan päivitys mennyt läpi. Puhelimena oli Oneplus 6. Sitten kokeilin LG G6:lla ja molemmat päivitykset menivät mukisematta loppuun asti.
#4
Ihan samaa miettinyt että vois olla ohjeet näihin, Åbystä ei ainakaan löytynyt haulla joskus mitään tietoa missä se on. Meniköhän toi Åbyn googlaus nyt kuitenkin vähän metsään.

Taitaa kyseessä kuitenkin olla tämä alue:
https://www.google.fi/maps/place/60%C2%B018%2718.4%22N+24%C2%B052%2718.2%22E/@60.3049698,24.8719041,141m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0

#5
slässi vai rustleri? mulla vois olla slässi myytäväksi 2wd harjaton. Paa yv ja emailisi jos kiinnostaa.

Lähetetty minun GT-I9300 laitteesta Tapatalkilla

#6
HPI / Vs: HPI Savage Flux HP
02.05.10 - klo: 23.13
LainaaJuu näin kävi mullakin.. kisko lähti mut Turussa vanhan hotelli Nukkumatin tiloissa toimiva kännykän korjaus firma lupasi koittaa tehdä asialle jotain... kiitokset SABELLE jo etukäteen joka neuvoi meikäläisen sinne. Toivotaan parasta ja pelätään pahinta!!

Saivatko kuntoon? Itselläki lähti alustoineen päivineen irti piuha, auto piti saada liikkeelle niin kolvasin viereiseen pylpyrään (vastus, konkka mikä lie) kiinni ja tuntuu toimivan ainakin nyt ajelemaan pääsee.

Tosin kun auto on kaukana ohjaimesta, niin välillä nykii kaasu. Lähempänä toimii moitteetta. Saattaa johtua myös siitä että testi oli yhdellä 3S lipolla, toinen lipo kun pamahti myös.

Kiinnostaisi tietää saako kunnon vermeillä takaisin sen juotoskiskon, paljaalla silmällä siinä ei näy pintaa mihin kolvaisi.