Olettaisin, että ollaan etsimässä autoa omalla pihalla ajettavaksi tai vaastaavaan ympäristöön. Nopean vilkaisun perusteella vaikuttaisi oikein pätevältä autolta sellaiseen käyttöön.
Tehojen sopivuushan riippuu ihan siitä, miten pieneksi ne haluaa saada. Kävelyvauhtiin ei ainakaan saa tehoja tiputettua, mutta aukeammelle paikalle on luultavasti ihan järkevät tehot. Ja eiköhän rattaan vaihtamalla saa kulkemaan vielä hiljempaa, mutta se tietysti vie huippunopeutta ja vaatii vähän ruuvailua.
Traxxakseen saa ainakin hyvin varaosia ja päivitysosiakin on laajasti tarjolla. Maailmalla on suosituimpia merkkejä, niin kaikenlaisia ohjeita ja videoita varmasti löytyy englanniksi.
Jos saman merkin sisältä haluaa muita saman tyylisiä vaihtoehtoja katsella, niin Stampede 4X4 ja Rustler 4X4 voisivat olla varteenotettavia. Niissä tietysti jo hintaakin enemmän, mutta autollakin on enemmän kokoa.