Päävalikko

Uutiset:

RC10.fi kunnioittaa sivuston perustajan, Heulin (Pauli Helin), muistoa 17.6.2025.

Löytyykö sisäänajo-ohjeet R&b:n WS7 moottorille?

Aloittaja miro, 22.05.03 - klo: 10.09

miro

Tarvitsisin kyseessä R&B:n WS7 moottorille sisäänajo-ohjeet jotka kertoisivat mahdollisimman tarkasti tämän mallin sisäänajo-ohjeet, yleiset minulta löytyy jo. Olisiko jollakulla mahdollista valaista minua?  :?:

RC_seniori

http://personal.inet.fi/koti/timo.jalas/faq/Moottorin%20sis%E4%E4najo.htm
Tuolta löytyy RB:n koneille tarkoitettu ohje, toivottavasti tämä ei ollut juuri tarkoittamasi "yleinen" ohje.
Power-Save-Racing Team


mike_87

Lainaus käyttäjältä: "miro"Tarvitsisin kyseessä R&B:n WS7 moottorille sisäänajo-ohjeet jotka kertoisivat mahdollisimman tarkasti tämän mallin sisäänajo-ohjeet, yleiset minulta löytyy jo. Olisiko jollakulla mahdollista valaista minua?  :?:
missä autossa sulla muuten toi motti on? onko tehoa riittämiin?

Rc hemmo

Tuolla ohjeella ajoin tässä vähän aika sitten juuri saman moottorin sisäänajon.Hyvä moottori, ei voi muuta kuin kiittää Timoa hyvästä moottorista.Ainoa huonopuoli että moottorissa oli niin paljon tehoa että planeettaratas pääsi hajoamaan  :D .

miro

auto on inferno mp7.5 sportti.(reilusti viritelty)