Päävalikko

Kaikki yhdessä Soneran sortoa vastaan!

Aloittaja Rc-Poika, 21.07.03 - klo: 22.34

Rc-Poika

Noniin! Kaikki nyt laittamaan nimiään tänne, jotta me joittenka hintoja sorretaan saataisiin oikeudenmukaisia hintoja. Muista mainita asiasta kaverillesi sillä kaikki äänet ovat tarpeen!
// Niklas " jokipoika " Jokinen

tux10

THE Car - OS - Savöx - Sanwa

hellgren

Kyllä näin on. Mutta riittää, että laitatte sen nimen sinne sortolistaan, ei tänne.......................... :wink:
Lahti Rock City

Niskanen

hmm...
Eikö olisi kätevämpi valittaa jollekin kuluttaja-asiamiehelle?
Tota kai voisi sanoa monopoliaseman väärin käytöksi tai joksikin vastaavaksi  :x

Jukka

Paras tapa vaikuttaa asiaan on vaihtaa palvelintarjoajaa jos siihen vaan on mahdollisuus.
Tiim Lahti | S-grafix

blenheim

Mulla on palveluntarjoajana DNA. Yritysnetti... Nimikin on listassa. Oli ennen Soneran ISDN, mutta kun piti vaihtaa ADSL:ään niin ei sitten saatukaan soneraa... Saatiin dna! Ja hyvin on toiminut, kannattaa sijoittaa DNA:han. Siis eivät he minua ole palkanneet mainostamaan vaikka tämä vähän siltä vaikuttaa...  :roll:  :lol:
E-tmkua | Hyvöö jouluva ja onnellista uutta vuotta!

Henkka

Olette tekin ihme porukkaa... Aluksi Sonera tuplaa kaikki nopeudet ylös päin niin eikö sitten taas joku älyä ruveta vinkumaan hinnoista... Itse minua kismittää se ettei minulla ole Sonera, koska Elisa ei nostanut nopeuksiani ja Soneran nettiliittymällä olisi nyt minulla 2mb ADSL. :) Nyt joudun tyytymään tähän Elisan 1mb jossa ei ole ollut moittimista ;)
Schumacher MI4LP / Cougar SV / RCM.fi / JyvSrk

Toni

Lainaus käyttäjältä: "kaide"vaiha elisa  welhoon :wink:

Kaide, Welho toimii Laukaalla päin varmaan tosi hyvin.......
SC10 4x4

uni

Sortoa?

Wuahahaha, well cry me a river. Oikeesti hei.

Business is business, ei ne noita linjoja hyväntekeväisyyttä ja oikeudenmukaisuuttaan tarjoa  :lol:
Jouko "Uni" Näätänen
Team Entiset Kuskit