Päävalikko

Uutiset:

RC10.fi kunnioittaa sivuston perustajan, Heulin (Pauli Helin), muistoa 17.6.2025.

Tekstiviestin salaaminen

Aloittaja RcJack, 12.12.11 - klo: 16.04

RcJack

Muistelin tossa joskus kuulleeni että tekstiviestin lähettäjän nimen voi vaihtaa jollain symbian ohjelmalla. Eihän tuolla mitään käyttöä ole mutta olisihan tuo ihan hauska tylsien päivien ilmoksi. Tietääkö joku mikä ton ohjelman nimi on ja mistä saa?
|HPI Savage X 4.6 2.4GHz| |Kyosho PureTen Alpha EP 3| |Kyosho Mini-Z Subaru|

jej

Enpä muista nähneeni ohjelmaa, mutta olisihan se kiva juuri tylsien koulupäivien piristykseksi :grin: Joskus muistan nähneeni Aku Ankan takakannessa mainoksen jostain tekstiviestipalvelusta jolla sain lähetettyä nimettömiä viestejä.
| Traxxas Stampede 4x4 VXL | Kyosho Blizzard SR  | Team Losi Micro-T |

Pastirolli

Kannattaa kuitenkin miettiä että mitä viestiin kirjoittaa. Lähettäjä saadaan aina selville.  :police:
Kaikenlaisia projekteja talon täydeltä

jej

Lainaus käyttäjältä: Pastirolli - 17.01.12 - klo: 19.23
Kannattaa kuitenkin miettiä että mitä viestiin kirjoittaa. Lähettäjä saadaan aina selville.  :police:
Näinhän se nykyään on kun puhelutkin pystyy paikantamaan :laugh:
| Traxxas Stampede 4x4 VXL | Kyosho Blizzard SR  | Team Losi Micro-T |

gti-

En nyt muista, että millä puhelimella pystyi muuttamaan oman äänen esim: naisen, akuankan, vanhuksen yms. ääneksi. Se oli joku vähän tuntemattomampi merkki. Pari vuotta sitten yhellä kaverilla oli sellainen  :grin: Vois olla ihan hauska soitella sillä.  :cheesy:

nnikkem

Tuo äänenmuunnin toimii ainakin Skypessä, jolla voi soittaa myös puhelimiin. Tosin pitää ostaa sitä puheaikaa.
Mutta eikös ne toimi samalla tavalla kuin normi skypepuhelut. MorphVX äänenmuutimeksi esim.
|  Associated B5M  |  Revo 3.3  |  Tekin  |  Muchmore  |  Radiopost  |  Futaba  |  Reedy  |

lassii

Joskushan oli mahollista lähettää sellasia FLASH viestejä jotka tuli heti ruutuun ku avas ja ku oli lukenu niin hävis. siitä ny taitaa olla yli 10 vuotta aikaa kummiski.
Kyosho Inferno 7.5, MFR, DST, Acme Werewolf