Päävalikko
valikko

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit valikko

Aiheet - jonu93

#1
En löytäny tälläistä aihetta niin aloitetaan tällänen ketju . Elikkä ajattelin osallistua SC4-10-luokan kilpailuihin, jos sellaisia on tulossa lisää. Itsellä ei ole mitään hajua millaisilla mootoreilla ja nopareilla kisoissa pärjää, vai pärjääkö siellä esim. samoilla ezrunin nopareilla ja moteilla joita on käytetty pihasuttailuun. Akuiksi varmaan käy 2s 60c ''laatu'' lipot, eikä mitkään turnigyn hardcase lipot.

Tänne voi sitten laitella millaista tekniikkaa käyttää vaikka m2-10 ja m4-10 luokissa niin aloittelevat kisaajat saavat jotain tietoa millaisilla laitteilla ja sähköillä voi aloittaa kilpailemisen.

#2
Keskustelua kaupankäynnistä / Dealextreme
22.11.10 - klo: 20.41
eli tollasesta kaupasta. huuto netissä jotkut myy noita dealin tuotteita vähän kalliimmalla mitä tuolla sivuilla on ja taitaa e-villekin tuolta jotain tilata kun sivuilla aika paljon samoja tavaroita kuin dealissa.
onko joku tilannut tuolta ja jos on niin onko mahdollista tilata jonkun muun kautta tuolta. siellä on ainakin tehokkaita taskulamppuja ja rc autoiluun sopivia työkaluja ja tarvikkeita
#3
Radiolaitteet / FlySky radiot
08.11.10 - klo: 15.58
eli noista keskustelua. tuossa on joku uusi ''tietokone radio'' http://www.verticalhobby.com/kauppa/flysky-3ch-24ghz-gt3b-lahetin-autovene-afhds-p-2134.html onko jollain kokemusta
#4
Yleinen keskustelu / rakennus materiaalit
18.10.10 - klo: 19.15
eli keskustelua rakennus materiaaleista.
pystyykö / kannattaako tuosta levystä tekemään 1/10 autoon pohjan

http://www.hobbypeople.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=34_74_83_307_315&products_id=17578

onko joku tilannut tuota niin tietäisi onko tuo jäykkää vai jotain löysää?
#5
Keskustelua kaupankäynnistä / conrad
26.09.10 - klo: 12.17
onko joku tilannut tuolta jotain??
jos olette maksanut tilisiirrolla niin miten maksoitte??
kuinka kauan kesti paketin tulla?

http://www.conrad-international.com/Modelling.htm?websale7=conrad-int&ci=SHOP_AREA_37367
#6
Sähköautot / reely merkkiset autot
01.09.10 - klo: 16.58
eli vissiin hbx autoja eri merkillä eikä mitään kalliita.

http://www.conrad-international.com/1:10-EP-Monster-truck-Titan-4WD-Kit.htm?websale7=conrad-int&pi=236728&ci=SHOP_AREA_19765_1202183

eikös tosta sais hyvän monttuauton tai pihasudittelu auton harjatonta kiinni vaan :grin: :grin:.
#7
RC-kerhot ja -radat / oma rc rata
22.08.10 - klo: 12.39
eli tehtiin cluten kanssa rata takapihalle. hyvin pystyy ajamaan 1/10 buggyllä ja truggyllä


#8
eli tosta  http://shop.lindinger.at/ nihm akut aika halpoja ja muutenkin halpaa tavaraa.
toimitus kulut suomeen 6€.onko joku tilannut tuolta jotain ja kauan kesti paketin tulla ja tuliko tulleja
#10
en löytänyt tommosta aihetta eli tuosta juttua vaan tulemaan. :grin:
eli tommoset

Buggy
Truggy
Monsteri
Touring

:grin:
#11
Onko joku tilaamassa tuolta rc martista / amain hobbiesta jotain ? Jos on, niin onko mahdollista tehdä kimppa tilaus?
#12
Sähköautot / graupner v-maxx 60
27.04.10 - klo: 16.07
http://shop.seemannskistl.at/product_info.php?products_id=366&language=de käykö auto käyttööön ja mikä moottori kannattaa laittaa? Tarkotus laittaa 1:10 buggyyn.
onko muuten toi harjaton???
#13
Yleinen keskustelu / iskarit/rcmart
02.04.10 - klo: 18.02
Mistä sais halvimmat aluiskarit suomesta? Jos ei löydy, niin onko joku tilaamassa rcmartista jotain niin vois samalla tilata jotkut iskarit ja lähettää sit mulle.

rc buggyyn,pituus n.9,5cm
#15
Sähköautot / akun lataus
09.03.10 - klo: 15.12
mitä jos laittaisi autoon kiinni pienen tuuligeneraattorin ja sen kiinni akkuun ajon aikana, niin eikö se lataisi sitä akkua siinä samalla?
#16
kertokaapa kokemuksia tuosta liikkeestä. sehän sijaitsee tanskassa.oletteko tilanneet sieltä?
#17
Sähköautot / alumiini iskarit
09.02.10 - klo: 19.45
mistä saisi halvimmat alumiini iskari 90mm.