Kirjoittaja Aihe: 1/8 Offroad Nordics 2023 Vaasa Lopputulokset  (Luettu 1783 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Poissa Vaasan UA

  • Veteraani
    • Profiili
    • www.vaasanua.net
1/8 Offroad Nordics 2023 Vaasa Lopputulokset
« : 13.08.23 - klo: 16.40 »
Valitettavasti finaalipäivää ei päästy ajamaan aamun sateiden tehtyä rata-alueesta vaarallisen nostajille sekä iltapäivälle ennustetun sadealueen takia. Kilpailun lopputulokset määräytyivät lopulta lauantaina ajettujen alkuerien perusteella.



SectionNoPilotPointsPoints per Run
M8e
1
Pekko Iivonen
0
4:0, 2:0, 3:0 [5:0, 1:3]
M8e
2
Max Mört
4
1:0, 3:2, 5:2 [4:5, 2:7]
M8e
3
Kristian Ullakko
7
4:2, 2:2, 3:3 [5:3, 1:4]
M8e
4
Lucas Westerlund
8
1:2, 4:3, 2:3 [5:4, 3:8]
M8e
5
Hendrik Lainemäe
12
4:4, 2:4, 3:4 [1:5, 5:6]
M8e
6
Mikko Luopajärvi
17
2:5, 4:6, 1:6 [3:7, 5:7]
M8e
7
Tomi Salonen
18
5:5, 2:6, 1:7 [3:9, 4:9]
M8e
8
Jarno Siltanen
21
3:5, 5:8, 4:8 [1:8, 2:10]
M8e
9
Ilari Lamminsivu
22
3:6, 4:7, 2:9 [1:9, 5:11]
M8e
10
Karl Martinson
31
5:9, 4:10, 2:12 [3:12, 1:14]
M8e
11
Tomi Mairue
31
5:10, 1:10, 3:11 [2:15, 4:35]
M8e
12
Bagrov Peter
32
2:8, 4:11, 5:13 [3:19, 1:20]
M8e
13
Oskari Mäki
34
3:10, 2:11, 4:13 [1:13, 5:15]
M8e
14
Markus Ubaleht
36
5:12, 4:12, 1:12 [3:14, 2:22]
M8e
15
Ilmari Ullakko
40
1:11, 2:14, 3:15 [4:15, 5:21]
M8e
16
Emil Sjöö
43
3:13, 5:14, 2:16 [4:18, 1:21]
M8e
17
Sammy Pajalin
45
2:13, 1:15, 5:17 [4:17, 3:35]
M8e
18
Oiva Metsola
48
4:14, 2:17, 1:17 [5:18, 3:36]
M8e
19
Joonas Kekkonen
49
5:16, 4:16, 3:17 [1:19, 2:25]
M8e
20
Leevi Martikainen
53
1:16, 2:18, 5:19 [4:19, 3:20]
M8e
21
Jussi Rinne
56
3:18, 1:18, 2:20 [5:24, 4:27]
M8e
22
Kai Jämsä
58
3:16, 4:20, 5:22 [1:24, 2:27]
M8e
23
Jethro Lehtojärvi
60
2:19, 5:20, 4:21 [1:23, 3:27]
M8e
24
Vesa Yli
65
2:21, 1:22, 3:22 [5:23, 4:23]
M8e
25
Martin Ekholm
70
3:21, 2:24, 5:25 [1:25, 4:29]
M8e
26
Juho Koskivuo
72
2:23, 3:24, 4:25 [1:28, 5:29]
M8e
27
Jesper Lindkvist
73
4:22, 3:25, 2:26 [1:26, 5:31]
M8e
28
Mika Kaitamo
77
3:23, 4:26, 2:28 [5:28, 1:31]
M8e
29
Eemeli Suomalainen
78
4:24, 5:27, 1:27 [3:28, 2:30]
M8e
30
Vilmer Gustafsson
80
5:26, 3:26, 4:28 [1:29, 2:31]
M8e
31
Tommi Tirroniemi
89
2:29, 4:30, 3:30 [5:32, 1:32]
M8e
32
Tomi Pohjamo
89
3:29, 1:30, 5:30 [4:31, 2:33]
M8e
33
Daniel Gustafsson
96
3:31, 2:32, 5:33 [4:33, 1:34]
M8e
34
Michael Burman
97
4:32, 3:32, 1:33 [5:34, 2:35]
M8e
35
Kjell Ekström
101
3:33, 2:34, 4:34 [1:35, 5:36]
M8e
36
Emil Haahti
105
3:34, 5:35, 2:36 [1:36, 4:36]


SectionRankPilotPointsPoints per Run
M8
1
Joona Haatanen
0
2:0, 3:0, 5:0 [4:0, 1:2]
M8
2
Pekko Iivonen
4
1:0, 4:2, 5:2 [3:3, 2:5]
M8
3
Max Mört
10
1:3, 2:3, 4:4 [3:7, 5:11]
M8
4
Kasper Haahti
11
5:3, 1:4, 2:4 [4:5, 3:6]
M8
5
Ari Heinonen
18
2:2, 1:6, 3:10 [5:10, 4:11]
M8
6
Arttu Syrjänen
18
5:5, 4:6, 1:7 [3:8, 2:19]
M8
7
Kristian Ullakko
21
3:4, 2:8, 4:9 [5:9, 1:11]
M8
8
Hendrik Lainemäe
21
3:5, 4:7, 1:9 [2:10, 5:14]
M8
9
Robert Batlle
22
3:2, 5:4, 1:16 [2:31, 4:32]
M8
10
Niko Saarinen
23
2:6, 4:8, 3:9 [1:12, 5:18]
M8
11
Lucas Westerlund
26
5:6, 1:8, 3:12 [4:13, 2:32]
M8
12
Jamiel Gabrielsson
27
4:3, 2:9, 5:15 [1:19, 3:31]
M8
13
Joona Lempiäinen
28
5:7, 4:10, 3:11 [2:13, 1:14]
M8
14
Tomi Salonen
31
1:5, 5:12, 2:14 [3:15, 4:16]
M8
15
Karl Martinson
32
2:7, 4:12, 1:13 [3:16, 5:16]
M8
16
Ilari Langenoja
32
5:8, 1:10, 3:14 [2:17, 4:18]
M8
17
Lauri Ruotsalainen
40
3:13, 5:13, 4:14 [1:15, 2:20]
M8
18
Bagrov Peter
47
2:11, 1:17, 3:19 [5:19, 4:19]
M8
19
Tom Thusberg
47
2:12, 4:17, 3:18 [5:20, 1:20]
M8
20
Jani Mäkinen
50
4:15, 3:17, 2:18 [5:30, 1:31]
M8
21
Markus Ubaleht
54
2:15, 5:17, 3:22 [4:28, 1:32]
M8
22
Kimmo Sukanen
54
2:16, 1:18, 3:20 [5:21, 4:22]
M8
23
Juha Sallmén
63
4:20, 1:21, 2:22 [5:26, 3:27]
M8
24
Heikki Valtonen
64
3:21, 2:21, 5:22 [1:25, 4:31]
M8
25
Morgan Kling
68
4:21, 5:23, 3:24 [2:25, 1:29]
M8
26
Jethro Lehtojärvi
69
1:22, 2:23, 4:24 [5:25, 3:29]
M8
27
Niilo Laurila
69
3:23, 4:23, 1:23 [5:24, 2:27]
M8
28
Vilgot Lindbäck
73
2:24, 1:24, 3:25 [4:25, 5:28]
M8
29
Fredrik Kling
80
4:26, 5:27, 1:27 [3:28, 2:29]
M8
30
Nils Lindbäck
81
2:26, 1:26, 4:29 [3:30, 5:31]
M8
31
Jarno Kokkonen
81
3:26, 4:27, 2:28 [1:28, 5:29]
M8
32
Anders Pesu
90
4:30, 1:30, 2:30 [5:32, 3:32]

Junior Drivers Top 3
M8e
1
Kristian Ullakko
7
4:2, 2:2, 3:3 [5:3, 1:4]
M8e
2
Lucas Westerlund
8
1:2, 4:3, 2:3 [5:4, 3:8]
M8e
3
Karl Martinson
31
5:9, 4:10, 2:12 [3:12, 1:14]
M8
1
Kasper Haahti
11
5:3, 1:4, 2:4 [4:5, 3:6]
M8
2
Niko Saarinen
23
2:6, 4:8, 3:9 [1:12, 5:18]
M8
3
Lucas Westerlund
26
5:6, 1:8, 3:12 [4:13, 2:32]

40+ Drivers Top 3
M8e
1
Tomi Salonen
18
5:5, 2:6, 1:7 [3:9, 4:9]
M8e
2
Jarno Siltanen
21
3:5, 5:8, 4:8 [1:8, 2:10]
M8e
3
Ilmari Ullakko
40
1:11, 2:14, 3:15 [4:15, 5:21]

M8
1
Ari Heinonen
18
2:2, 1:6, 3:10 [5:10, 4:11]
M8
2
Tomi Salonen
31
1:5, 5:12, 2:14 [3:15, 4:16]
M8
3
Tom Thusberg
47
2:12, 4:17, 3:18 [5:20, 1:20]


Kiitos kaikille osallistujille ja järjestelyihin osallistuneille!