Päävalikko

Lokasuojista!!!

Aloittaja *toba*, 16.11.02 - klo: 18.19

*toba*

Niin noista lokasuojista! Saan auton (pureten alpha) maanantaina
ja ois sunnuntaina (24.11)  mennä ajelemaan mutta on lunta joten ajattelin että laitan lokasuojat autoon, mutta pitääkö semmonen Revelin geelimäinen muoviliima?? vai pitääkö käyttää kuumaliimaa??

Kiitokset vastanneille! :D
Prrr

Teemu L

Kyllä se oikeestaan on sama mitä liimaa se on. mulla (tiedät jo) on ihan kunnon "rengaskotelot" jotka suojaa vielä paremmin kun pelkät lokarit, jotka mulla tietenkin on, Rengas kotelo seinän laitoin kiinni kontaktiliimalla,  se joustaa hyvin ja on just hyvää kun korikin joustaa
!

RChullu

kontaktiliima on monessa paikassa hyvä. se on luja mutta joustaa mukavasti :roll:
http://www.rc-racing.info - Rc-racing 2.0

Teemu L

niimpä. ne lokasuojat kyllä saakin olla aika löysät

*toba*

Prrr

r-o-u-t-i-l-a

eikö muuten olekkin kumma että aika monessa stadium trukissa on sellaset pikkaset tyngät ainoastaan korissa vai onko niin että ne "lokarit" on vain koristeet?
näin sen pitäisi toimia...:D

Toni N

Esimerkillistä foorumin käyttöä jos löytää kommentilleen sopivan topicin liki kuuden vuoden takaa :smiley:
Tyhjä

svheebo

näinpä,samaa mieltä foorumin käytön suhteen.
Ja huva et tällainenkin aihe löytyi,ajattelin juuri itsekin väkästää jonkunlaiset sisäloksut fasuun,josko selviäisi putsailuista vähän helpommalla.
kyosho fazer+schumacher nitro fusion

Divi



Lokasuojista puheenollen, Tamiya CC-01 (XC) Race Touareg :wink: