Päävalikko

Porttikiellot keskusteluun

Aloittaja VesaK, 18.04.03 - klo: 13.08

VesaK

Muutaman päivän olen ollut havaitsevinani, että foorumissa on ollut vähemmän turhia ja häiritseviä viestejä. Syykin siihen selvisi, kun kyselin: banneja on jaettu muutamalle häiritsevästi esiintyneelle.

Kirjoitan tämän ensinnäkin kiitoksena moderaattoreille, jotka jaksavat huolehtia tason säilyttämisestä. Mutta myös infoksi kaikille siitä, että foorumia todella valvotaan kaiken aikaa, ja kurinpitotoimenpiteitäkin tehdään. Se vain ei aina näy muille kuin asianosaisille.


Jos väliaikaisen bannin saaneelle tulee mieleen yrittää avata porttikieltoaikanaan uusi tunnari, niin kehottaisin harkistemaan sitä kaksi kertaa. Ensinnäkin, olisi syytä osata muuttaa tyyliään ja tyypillisiä kirjoitusvirheitään, ettei heti paljastuisi :wink:  Ja toiseksi, kun jää kiinni, niin kurinpitotoimet eivät jatkossa ole enää yhtä lieviä.

Muistissa on tapaus ajalta, jolloin nykyiset junnuhäiriköt eivät vielä olleet kuvioissa mukana: tämä riittävän pitkälle edennyt tapaus aiheutti asianomaiselle julkisen ja selkeän ilmoituksen toimenpiteisiin ryhtymiseksi hänen kilpailulisenssinsä peruuttamiseksi, ellei häiriköinti lopu. Ja loppuihan se.

Heikkri

George Bushin foorumiterrorismin vastainen sota iske tähänkin viestiin...
Ollaan hiljaa jos ei oo järkevää sanottavaa.

T: Modet

Heikkri

Totuuden sanoja valuu huuliltasi Veli Hopea !!
Vapaata...

Heikkri

Onneksi viimeaikoina sanottavat kaikkiaan ovat olleet kaikilla tosi järkeviä. Kaukana ovat ne ajat, jolloin "ei asiaa" höpöteltiin !!

blenheim

Hyvä, että forumin tasoa valvotaan aktiivisesti. Ja olisi nyt tämänkin threadin lukioilla syytä välähtää päässään, että sopii sitä omiakin viestejään katsella ja tutkailla jos sieltä sopii jättää jotain pois tai lisätä kenties jotain... Ihan vaan vinkiksi tulevaisuutta varten...
Ja niitä krijoitus vihreitä sopii myös katsella. Yo-kirjoituksissa niillä ei pitkälle pötki jos lukioon meinaa mennä... Paljon mukavampi lukea viestejä jos ei ole ihan mielettömästi virheitä.
E-tmkua | Hyvöö jouluva ja onnellista uutta vuotta!