Päävalikko

Revo vs Savage

Aloittaja JP1, 30.07.08 - klo: 21.16

JP1

eli kumpi on parempi teiän mielestä. (mielipide kysymys)
mini inferno st gp 09

jerzirccar1

Lainaus käyttäjältä: JP1 - 30.07.08 - klo: 21.16
eli kumpi on parempi teiän mielestä. (mielipide kysymys)

Annan molemmille äännet.
Jerzi
SUOMI ON KATEELLISTEN LUVATTU MAA😂😂

s4m1


jerzirccar1

Lainaus käyttäjältä: s4m1 - 30.07.08 - klo: 22.18
Ääni REVOlle.

>Voisit myös perustella millä perusteella niin annat. Voisin kuvitella että kuin annat äänen revolle olet myös omistanut savagen.
Minulla on sekä kisakokemusta kuin muuten vaan kokemusta mollemmista autoista. Revon huono puoli on sen moottori, saisi olla hitusen suurempi, revon ajettavuus on todella hyvä niin kuin on savagen myös.
Jerzi
SUOMI ON KATEELLISTEN LUVATTU MAA😂😂

s4m1

Eipä ole kokemusta Savasta, Revossa on majaillu ossin 21 pannu, vakiosta ei ole pahemmin kokemusta, pikemminkin lukemaani perustan tämän.

-rcmh-

Lainaus käyttäjältä: JP1 - 30.07.08 - klo: 21.16
eli kumpi on parempi teiän mielestä. (mielipide kysymys)

En osaa sanoa kumpi olis parempi kun Savasta ei ole omaa kokemusta.

Itsellä on Revo RB tm323 koneella, ja se on ollut todella hyvä auto.

Savage kuulemma kestää paremmin hyppyjä kuin Revo, ja onhan siinä kunnon Big-block motti.
HPI Savage Flux | HPI Savage X 4.6 | Losi 5ive-T | Rusty Monster Energy | Hong Nor SCRT10 | Hong Nor X2e | Axial Wraith | Stampede & Rustler XL-1
YouTube Kanava

Zigma

Revo nopeampi jos kisaa ajetaan vaikka käyttäsi vakio 3.3 mottia, tosin riippuu myös siitä millainen rata on. Savage parempi show hypyissä Backflip ym. oikenee kaasulla paremmin jne.
Aika eriluonteiset autot, joten aika vaikea sanoa paremmuudesta. Kummallakin omat vahvat alueet.

Kummastakin autosta kokemusta, itse pidän enemmän Revosta koska alustaa laskemalla soveltuu suht. hyvin nopeaan ajoon ja taasen nostamlla ja jousitusta/välityksiä säätämäällä soveltuu hyvin myös trajaliin..ts. pidän kyseistä värkkiä monipuolisempana. Tosin itse pidän enemmän Revon vanhemmasta 2.5 veriosta jossa runko on hiukan lyhyempi, vaikkakin nopeassa ajossa se on hiukan epävakaampi kuin, 3.3 versio.
:evil:
TEAM PAPPA RACING / HONG NOR X2 / Revo / Rb-523, Ofna Picco .26 Max , O.S .25 XZ, / React 2.4Ghz

Nikke92

Savagen ja Revon omistaneena annan äänen revolle. Perustelut pitkälti samat kun Zigmalla. Revo on jotenkin monipuolisempi. Tuohon 2.5 vs 3.3 juuttuun en osaa sanoa mitään kun en ole 3.3:lla ajanu. Itellä on nytkin revo, tosin sähkö versio joka on lähellä samaa kokoa kun tuo 3.3 ja ei kyllä löydy ajettavuudesta moittimista.
Traxxas Revo 2.5