Päävalikko

Uutiset:

RC10.fi kunnioittaa sivuston perustajan, Heulin (Pauli Helin), muistoa 17.6.2025.

Jääratoja 1:1 autoille?

Aloittaja kenne, 27.12.10 - klo: 22.57

kenne

En tiedä onko tämä ei RC aiheinen kysely luvallinen täällä....mutta modet siivotkoon jos ei sovi.


Onko minnepäin jo avattu jääratoja talviajo oppiin ?
Gambler Racing Rocken Roooooll

TheArska

#1
Ennen pääsi sipoosta meren jäälle(karhusaaresta tai siitä läheltä), vieläköhän siellä on "rata"?    ..oli ainakin ennen hyvä päästellä, kilometri tolkulla aurattua baanaa.


Ot.
Rc10:läisten 1/1 jääratapäivät, jokainen mukaantulija ottaa sen käyttiksen siitä pihasta ja radalle, 5-10 auton lähtöjä(vääntöjä) kylki kyljessä tietenkin.
(ja vain normi nastat sallittu..tai kitkat  :wink::grin:

Eikös joku henkilö täällä foorumilla jo luvannut ajopaikan(jääradan) kaikille halukkaille..?  :tongue:
Kyosho: Evolva(x2)REX pr-21r01wc/IDM Picco evo2 p7-r, V-one RRR(x2)LRPz.12r spec3/Team Orion crf.12 wasp.
Hpi: Baja 5b cy26, Savage X STS d30m. Hong Nor X1crt pro SHpt28*m-p6,plus muut 1/36-1/8 autot

Heuli

Tottakai saa tästäkin aiheesta keskustella täällä vapaassa keskustelussa, aikaisempi keskustelu löytyy täältä.

Tomsantommy

En tiedä jatketaanko keskustelua tässä vai toisessa paikassa,mutta Kennelle ja thearskalle,
niin en ole kerinnyt koko jäärata hommaa edes miettimään,on kerrankin saanut tehdä töitä hiki hatussa,vaikka talvi onkin.
Palailen asiaan ens vuonna.
-Tamiya mini m01,2*tamiya mini m03,tamiya trf415 mre,traxxas slash2wd,axial scx10,Kyosho ultima 2wd vintage-