No niin, Tässä tarinaa tulevan motorhomen rakentelusta ja reissuista.
Asuntovaunulla kisoissa reissaaminen sai nyt riittää ja hankittiin Veskun kanssa tällainen.
Auto on Volvo B9M ja sillä on pituutta 12,3metriä. Sitä lyhennetään 11,9metriin jotta ulkomaille mentäessä lauttamaksu on huomattavasti halvempi, eikä tarvitse poikkeuslupaa ollakseen kuorma-auto (max pituus 12m).
Lähtökohta:

Uusilla vaatteilla

Uusi ilme

Tähän ois nyt tarkoitus tehdä 8+kuski matkustus- ja makuupaikat. Kylkeen tulee 11M x 4,5M markiisi jotta saadaan mekkauspöydät sääsuojaan ja Sponsorille myynti/esittelypaikka.
Viihdepuoli tulee autossa myös olemaan kunnos karaokelaitteita myöten. Autoon tehdään myös TOTTAKAI sauna jotta kisapäivän hiet saadaan saunottua pois.
Auto tullaan maalaamaan yhden maahantuojan väreihin joten pienoisautoilukin rupee näkymään tienpäällä.
Tässä muutamat projektikuvat nyt alkuun



Autoa tullaan myös vuokraamaan "ulkopuolisille" kuskin kanssa tai ilman. Yhteyksiä voi ottaa YV:llä.