Päävalikko

Kyoshon Nitro Blizzart!

Aloittaja Teemu L, 19.12.02 - klo: 13.35

Teemu L

jep, oliskohan kova? Meinaan luulis että jaksaa vääntää ainakin ykkös vaihteella kun välitys on 27.6:1, 2 vaihteella ainakin taas kulkee kun välitys on 16.2:1!! kannatasko tollanen mörskä ostaa? Menis varmaan parikin jyrkkää rinnettä ylös! Hinta on vaan aina paha!

RChullu

no jos tykkäät madella rinnettä ylös ni osta... mä en koe siinä minkään näköistä viehätystä...
http://www.rc-racing.info - Rc-racing 2.0

Teemu L

no en nyt tiiä madeltamisesta, kyllähän se menee lujempaa kun entinen QRC, jossa siis on tai oli sama moottori kun plissartis,jos siitä lähdetään

RChullu

Lainaus käyttäjältä: "TeMe The RC man"no en nyt tiiä madeltamisesta, kyllähän se menee lujempaa kun entinen QRC, jossa siis on tai oli sama moottori kun plissartis,jos siitä lähdetään

hetkonen... siis onhan monstereissa paljon pidempi välitys kun tollasessa!! ootko nähnyt sen videon mis se menee? kyllä se aika matelija musta on... kävelyvauhtia se siinä videossa meni. mutta sitä en epäile etteikö vääntäis, menee kyllä varmaan vaikka seinästä ylös :wink:
http://www.rc-racing.info - Rc-racing 2.0

Teemu L

oon nähny sen viedeon ja se on mulla. Bli. ssa on 16.2:1 ja QRC monstereissa on 18.8:1. Ei sillä Blitzartilla kyllä varmaan täysiä siinä ajettu, jos ajettiin niin tää jää tähän  :mrgreen:

jippii

kyllä se varmaan aika kovaa kulkee mutta on sitä vähän vaikeempi ohjata kun aphaa jos oikein muitan niin sullahan on sellanen  :shock:

Teemu L

ööö...mitenniin vaikeampi?

jippii

no kato kun sitä ohjataan toista telaa jarruttamalla jos olen oikein ymmärtänyt, mutta kyllä sillä oppii ajamaan se on vaan tottumus kysymys. en oo kyllä ite ajanu mutta voisin kuvitella  :twisted:

Teemu L

No kerpele!  :mrgreen: ostan sitten meka forsen tai jonkun muun Monsterin jollai voi kivuta Laskettelurinteitä ylös ja ajaa kunnon hankella
:wink:

Maajussi

No MegaForce menee ainenkin hangessa ja kasojen päälle. Ja varmaankin vauhtia riittää...
| HoBao | STS |  JR | Futaba | Medial Pro

Rc hemmo

ei älä osta sitä readysetttia, kyosholta tulee kmuistaakseni 2 vai 3 monsteria, ja kaikki on 21 motilla, eli odota jouluun.

Teemu L

joo, venaankin varmaan tässä 2003 luetteloa, pitää kattoo siitä

RChullu

äläkää ostako mitään pihasudittelu autoja...
http://www.rc-racing.info - Rc-racing 2.0

Teemu L

ai miks? onhan niillä hieno rällätä! Mutta mielummin menisin kisoihin, täytyy kattoo ostaako touringin vai buggyn!

RChullu

Lainaus käyttäjältä: "TeMe The RC man"ai miks? onhan niillä hieno rällätä! Mutta mielummin menisin kisoihin, täytyy kattoo ostaako touringin vai buggyn!

no käyppä joku kerta kattomassa jossain suositulla radalla ja pyydä joltain jos saisit kokeilla. ymmärrät sitten.
ja vaikka sul oiskin matkaa ni mee silti
http://www.rc-racing.info - Rc-racing 2.0

Antti R

meneelö se nopeempaa ku pure ten alpha?  :shock:    paljon se suunnilleen kulkee? 20 kmh
-EhtoollisWeli