ERÄLISTAT / HEATS - FinTrack Tour V 2013
25.5.2013 Kuusankoski
Erä/Heat 1 TSS-10
#24 Ylösmäki Sauli KyPak
#41 Viitaniemi Artti RiiUA
#14 Heikkinen Altti RiiUA *
#50 Smirnov Vadim RUS *
#36 Laine Jukka RiiUA
#70 Laaksonen Eetu MäntsMK *
#71 Laaksonen Jukka MäntsMK
#72 Tuunanen Tero KyPak
Erä/Heat 2 TSS-10
#12 Iivonen Pekko KyPak *
#18 Teräväinen Riku KyPak *
#10 Louhi Antti Raision SRK
#5 Öhman Jan KyPak
#40 Hakkari Tero EPUA
#11 Pylväläinen Mika LahUA
#45 Martikainen Leevi RiiUA *
#17 Niiranen Mika LahUA
Erä/Heat 3 TSS-10
#2 Malinen Lauri LahUA *
#42 Otsavaara Tuomo PKSRCA *
#38 Hilpi Timo PKSRCA
#8 Lehtimäki Sauli PKSRCA
#13 Matikainen Tapio LahUA
#43 Kartano Hannu ATAK/UA
#44 Hakala Manu ATAK/UA *
#4 Eriksson Tino MäntsMK *
#7 Malinen Jyrki LahUA
* Alle 18-vuotias NM-kilpailija
Erä/Heat 4 TSP-10
#69 Louhi Jaakko Raision SRK
#9 Egorov Alexey RUS
#36 Södergård Björn VUA
#40 Perola Patrik PKSRCA
#72 Kokarev Andrew RUS
#50 Salminen Teemu EPUA
#65 Lastochkin Oleg RUS
#77 Tuomainen Petri PKSRCA
#79 Södergård Kenneth VUA
Erä/Heat 5 TSM-10
#15 Salmela Karri PKSRCA
#2 Teponoja Miko TamUA
#4 Minkkinen Joni LMM
#5 Lehto Kalle KyPak
#9 Valander Joel RiiUA
#31 Chmigal Georgy RUS
Erä/Heat 6 TSM-10
#7 Helin Pauli TamUA
#18 Tiit Jörg EST
#26 Kiselev Kirill RUS
#41 Pesonen Eetu LahUA
#8 Eklund Valtteri KyPak
#11 Niinivirta Toni MäntsMK
* * *
AIKATAULU/TIMETABLE- FinTrack Tour V 2013
25.5.2013 Kuusankoski
Ohjattu harjoitus / Controlled Practice
Erä P1 P2
TSS 1 8:00 9:00
TSS 2 8:08 9:08
TSS 3 8:16 9:16
TSP 4 8:24 9:24
TSM 5 8:32 9:32
TSM 6 8:40 9:40
Ilmoittautuminen/Registartion 8:00 - 9:45
Tuomariston kokous / Jury Meeting 9:50
Ohjaajakokous / Drivers briefing 10:00
Alkuerät / Qualifying
Erä Q1 Q2 Q3 Q4
TSS 1 10:20 11:25 12:50 13:55
TSS 2 10:28 11:33 12:58 14:03
TSS 3 10:36 11:41 13:06 14:11
TSP 4 10:44 11:49 13:14 14:19
TSM 5 10:52 11:57 13:22 14:27
TSM 6 11:00 12:05 13:30 14:35
Lounastauko / Lunch 12:10 - 12:50
Finaalit / Finals F1 F2 F3
TSS-A 15:30 16:40 17:40
TSM/P-A 15:40 16:50 17:50
TSS-C 15:50 17:00
TSM/P-C 16:00 17:10
TSS-B 16:10 17:20
TSM/P-B 16:20 17:30
Palkintojen jako / Prize giving 18:20
Vapaa harjoitus / Free Practice 18:30 - 21:00