Päävalikko

ilmanputsari läjässä

Aloittaja kc67, 14.12.04 - klo: 22.20

kc67

No nyt on ekat tankilliset ajettu hyper 21:llä piti lopettaa kun takaspoilerin pultit putos....

Miten olette ratkasseet ton kun kori painaa ilman putsarin läjään ?,sinällään hassu juttu kun auto on hyper7 eli motti ja runko pitäs sopia keskenään saumattomasti,mulla sammui auto aina kun rupesin laittaan koria paikoilleen ja luulin että pa-letkut menee littiin mutta nyt kun rupesin sisällä korjaan vikaa niin putsarihan se on ihan litissä eikä pa-letku ,ei se käy ilman ilmaa :mrgreen: .

Muuten alkaa olla säädöissä mutta kaasu mooaa hetken kun aukaisee kaasun nopeasti eli varmaan vielä alhaalta rikkaalla,pitää jatkaa säätöä huomenna kun ilmatkin on lähes nollassa .
Xray XB-8 ,Hobao Hyper7 pcr pro, Sirio kanai edition 1#,Team Infinity samurai .21, Sanwa mx-3

kc67

sori kämmäsin tää piti tulla hyper 2.0 topikkiin  :oops:
Xray XB-8 ,Hobao Hyper7 pcr pro, Sirio kanai edition 1#,Team Infinity samurai .21, Sanwa mx-3

k_ingman

Joo, eli hobaon vakio ilmanputsari ei oikein sovi sinne korin alle... Tässä on ohjeet miten saat toimimaan sen vakioilmanputsarin kaulan siellä korin alla. http://www.twf8.ws/new/tech/car/hobao/hyper7/hyper7build/hyper7step22.html

Mutta suosittelen ostamaan sen toisen ilmansuodattimen kaulan, joka taittaa suodattimen sinne moottorin viereen..

Sitä saa ainakin Iso-Hepa Oy:stä ja tuotekoodi HOB87352 maksaa sen muutaman euron.
Kyllä se sen tekee..